arama

Apple, Carpool Karaoke’yi tanıtmak için iPhone sahiplerine istenmeyen push bildirimleri gönderdi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Apple, kendi Carpool Karaoke şovunu tanıtmak için tasarlananlar da dahil olmak üzere iPhone kullanıcılarına istenmeyen push bildirimleri göndermeye başlıyor – Apple’ın TV uygulaması hiç bir zaman açıkça promosyon bildirimlerini göndermek için izin istemiyor olsa da ve Apple’ın App Store kuralları geliştiricilerin isteksiz göndermelerini yasaklasa bile tanıtımlarını.

Birkaç iPhone kullanıcısının bildirimleri aldığından emin değiliz, ancak Apple’ın son haftalarda gösterisini en az iki kez takmayı denediği anlaşılıyor: 7 Aralık’ta Kendall Jenner ve Hailey Baldwin’in yalan söyleme cihazı kullanarak birbirlerini izledikleri bir bölüm için test ve 14 Aralık’ta komedyen Jason Sudeikis ve Muppets’le birlikte ortak şarkı söyleyen bir bölüm için bir kez.

Geliştirici kuralları ile ilgili olarak, Apple, App Store Guidelines – Bölüm 4.5.3’in bölümünü ihlal ediyor görünmektedir. Bu, geliştiricilerin “istenmeyen postaları spam, phish veya istemcilere göndermemelerini” açıkça bildirir. Apple yanıt vermedi Yorum için birden fazla istek.

Tabii ki, bu sadece oldukça hızlı bir şekilde çözülebilen bir bildirim ayarı sorunudur. Tüm TV uygulama bildirimlerini, bildirimin kendisinde kaydırarak ve “yönet” seçeneğine dokunarak kapatabilir veya genel ayarlar uygulaması aracılığıyla bildirim ayarlarınızı girebilir ve bunları daha da özelleştirebilirsiniz.

Bildirim spam’i de TV’den ayrı değil. İPhone Yükseltme Programının bir parçasıysanız, en yeni iPhone’a geçiş yapmakla ilgili sizi bilgilendirmek için hiçbir zaman açıkça kaydolmamış bir push bildirimi almış olabilirsiniz. Apple , bu ayın başlarında iPhone XR’yi tanıtmak gibi görünüyordu, ancak bazı kullanıcılar geçen yıl bildirimi de görmüşlerdir.

 Bu daha anlaşılır olsa da – programın bir parçasıysanız, yeni sürüme geçiş için uygun olduğunuzu bilmeniz yararlı olur – bildirim çevresindeki dil ve “yeni iPhone’unuz hazır” şeklindeki önerisi sizi almak için özel olarak tasarlanmış görünüyor bir şey almak için. Bu yararlı bir ipucu olarak gizlenmiş bir reklam.

Bu yeni örneklerin her ikisi de Apple’ın satın aldığı 500 milyondan fazla insana U2’ninMasumiyet Şarkıları’nın bir kopyasını verdiği en meşhur Apple push bildirisinden daha az rahatsız edici .

 Apple’ın 100 milyon dolardan daha pahalıya mal olduğu bu hareket, Apple’ın özel bir kaldırma süreci oluşturduğunu ve öfkeli kullanıcıların iyiden kurtulmasına yardımcı olacak bir web sitesi oluşturduğunu kanıtladı . Ama Apple’ın müşterileriyle kurduğu güveni sarsan bu tür eylemler.

Şimdi, Apple’ın kendi şovunu takmak isteyebileceği anlaşılabilir. Son birkaç yıldır Apple CEO’su Tim Cook, iPhone satışlarının durgunlaşması nedeniyle şirketin hizmetleri işinin geleceği olduğunu söyledi . Açıkça, Apple, müşterilerini sadece ekosistemde çalışan Airpods, HomePod ve Apple Watch gibi donanım satmak değil, aynı zamanda aylık bir aboneliği alabilen bir yazılım hizmetleri paketini de satmak istiyor.

Elverişli bir Spotify yarışmacısı olarak Apple Müzik zaten var, ama Apple TV’de TV şovları ve filmler satmaya başladığından beri piyasaya sürmeye başladığı bir televizyon olan, akışlı TV’ye geç kalmış bir yıl. Ama Apple’ın bu fişlerle gerçekten yardımcı olup olmadığını merak ediyorum. Bu bildirimlerin işten atılması kolay olsa bile, insanlar telefonlarında istenmeyen bir şekilde önemsizden nefret etme eğilimindedir.

etiketlerETİKETLER