arama

iPhone’lar artık NFC ile Launch Center Pro’yu kullanarak görevleri otomatikleştirebiliyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Android kullanıcılarının uzun yıllardır sahip olduğu bir özellik, şimdi daha karmaşık bir süreçle

iPhone kullanıcıları, uzun zamandır Android telefonlarında mevcut olan kullanışlı ve güçlü bir özellik elde ediyorlar: NFC etiketine dokunma ve telefonlarının bir uygulamayı açma veya müzik çalma gibi belirli eylemleri otomatik olarak gerçekleştirme yeteneği. NFC etiketleri için destek, en son iPhone’larla birlikte geldi ve Launch Center Pro , bundan yararlanan ilk kullanıcı oldu.

NFC TETİKLEYİCİLERİ IPHONE’A GELİYOR, ANCAK BİRKAÇ YAKALAMA VAR

Bugün popüler iş akışı uygulamasının 3.0 sürümü güncellemesine ulaşan, birkaç gün boyunca Launch Center Pro’nun uygulamasını denemek için şansım oldu. Özellik kesinlikle çalışır. Bir eylemi tetiklemek için NFC etiketini ayarlayabildim (bana işe gidip gelme zamanımı vermek gibi), buna karşı bir telefona dokunun ve bu görüntüye sahip olun. Ama bir olan bütün burada uyarılar demet bu süreç işe gitmek için ve her şey mükemmel bir şekilde ayarlandığında bile, hala bir saldırıya-birlikte deneyim gibi hissediyor.

Başlamak için doğru telefona ihtiyacınız olacak: iPhone 7, 8 ve X’in hepsi teknik olarak NFC yongalarına sahipken, aktif olarak etiketlerin arka planında taramak için aktif olarak ayarlanmamışlar. NFC taramayı manuel olarak tetiklemediğiniz sürece etiket, bir şey olmuyor. Bu noktada, muhtemelen görevini daha önce yapmış olabilirsiniz.

Her ne kadar etiketi tetiklemek için “tatlı nokta” bulmak zor olsa da, NFC etiketlerini tarayan XS ve XR’de işler çok daha iyi. (Cihazın arkasına yakın.) İlk defa çalışmak için bir etiket almak istediğimi daha uzun sürdü.

Ancak en zarif hallerinde bile, etiketler sizi nihai hedefinize bir dizi atlamadan göndermektedir. Bir etikete dokunduğunuzda, telefonunuzun bir bildirimi açılır ve bildirime dokunduğunuzda, Launch Center Pro’ya ulaşırsınız ve yalnızca o zaman, Center Pro bir metin göndermeye, şarkı çalmaya, bir web sitesi açmaya, yapması gereken eylemi başlatır. veya diğer sayısız seçeneklerden herhangi biri mümkündür.

Bu bana son soruyu getiriyor: Apple’ın sahip olduğu Kısayollar uygulaması gibi , Launch Center Pro da yapılandırmak için tam olarak en uygun uygulama değil. Uygulamanın bir güç kullanıcısıysanız, muhtemelen yeni NFC özelliğinden çok daha fazla kilometre kazanacaksınız. Ancak yeni kullanıcılar biraz kafa karıştırıcı olabilir. Launch Center Pro’da bir eylem oluşturmak biraz kodlama gibi görünebilir ve Launch Center Pro ile önceden yapılandırılmamış olan yeni bir NFC etiketi oluşturduğunuzda özellikle zor olabilir.

 

Her şeyi ayarladıktan sonra, bu tür özelliklerin ne kadar yararlı olacağını görebilirsiniz: otomatik olarak bir alarm ayarlamak ve ışıkları söndürmek ya da arabanıza bir araba koymak için komodininize bir çıkartma koymak ve oyun oynamak favori çalma listesi basit ve kullanışlı olurdu. Sadece iOS’ta bunu yapmak biraz daha az karmaşık olmasını isterdim.

ANDROID KULLANICILARI BU TÜR ENTEGRASYONU YILLARDIR ÇOK DAHA DERİN BİR SEVİYEDE YAŞADILAR

Android kullanıcıları, bu tür entegrasyonu yıllardır çok daha derin bir seviyede yaşadılar. Bu, mevcut iOS uygulamasının daha da fark edilir bir çözüm olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Apple’ın bu türden bir işlevselliği mevcut Kısayollar uygulamasına entegre ettiği bir dünyayı hayal etmek çok kolay ve dürüst olmak gerekirse, şirketin henüz bundan faydalanmadığı biraz şaşırtıcı.

NFC desteğiyle birlikte, Launch Center Pro, 3.0 sürümü için oldukça büyük bir revizyona hazırlanıyor. Yeni kullanıcılar, erişebilecekleri işlevsellikte daha sınırlı olacak, mevcut ücretli müşteriler ise bugüne kadar yaptıkları her şeyi koruyabilecekler. Yeni ve eski kullanıcılar, NFC ya da alternatif uygulama simgeleri gibi 3.0 eklentiyi, hangisine istediklerine bağlı olarak alabiliyorlar. Aynı zamanda, 9.99 $ ‘lık yıllık abonelik veya 29.99 $’ lık tek bir satın alma (mevcut kullanıcılar için 24,99 ABD dolarına kadar) için de her şeyin kilidini açma seçeneğiniz de var.

etiketlerETİKETLER