arama

Samsung’dan yakında görebileceğimiz 6 tane daha çentik tasarım

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Anti-notch hareketinin bir kez şampiyonu olan Samsung, Kore şirketinin çentiğe karşı direncini gösteren altı daha fazla tasarımın patentini aldı. Tasarımların altı tanesi, Samsung’un hayranlarını tatmin etmenin bir yolunu bulacağı küçük çentikler içindir.

Samsung iyi bir mücadele verdi ama artık çentiği uzak tutabiliyor. Kısa bir süre önce birkaç farklı ekran kapanmasını açıklayan şirket, şimdi Kore Fikri Mülkiyet Bürosunda altı “gözyaşı damlası” tarzı çentik tasarımı yaptı. Her çentik modelinde öne doğru bakan bir kamera daha ileride ve daha sonra ekrana batar. Çentik tasarım modeli 3 özellikle dikkat çekicidir, ki bu çerçeve içinde bir çentik ve birde bir kesik gibi görünüyor. Tüm tasarım çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz. 3D render LetsGoDigital tarafından üretildi .

 

Samsung, son zamanlarda USPTO tarafından verilen ve Kore’deki patent ofisi ile yapılanlara benzer bir çentik tasarımı için verilen bir patente sahiptir. Tüm bu tasarımları, tüketicilere sunulan Samsung ürünlerinde göremeyiz. Üretici muhtemelen sadece tüm üsleri kapsamakta ve henüz nihai bir tasarım seçeneğine yerleşmektedir. Bu normal bir uygulamadır.

 

Samsung Galaxy S10 kaçaklarında ve Huawei Nova 4 modelinde de gördüğümüz gibi, tasarımlar ekranın köşesindeki kamera kapağından oldukça farklı .

Gelecek yıl, 2018’in çentik kapısının devamı niteliğinde. Kaydırıcılar, kesikler, pop-up kameralar ve ufukta daha küçük çentikler ile piyasanın nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bir akıllı telefon üreticisi 2019’da ekranın altındaki selfie kamerasını nasıl kullanacak? Ne düşünüyorsun?

etiketlerETİKETLER