arama

10. Yıla Özel Oled Ekranlı iPhone Geliyor

10. Yıla Özel,Oled Ekranlı iPhone
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • teknobi
 • 1 Star
  Loading...
Tüm dünyanın gözdesi haline gelen Apple, geçtiğimiz aylarda İPhone 7 ve İPhone Plus’ı piyasaya sürmüştü. Pek çok ülkede satışı devam ederken firma, 10. Yılını kutlamaya hazırlanıyor.  Önümüzdeki sene 10. Yıla özel, ses getirecek bir çalışmayı hedefledikleri iddia ediliyor. Teknoloji devi haline gelen Apple’ın, öncesinde İPhone 8 ve İPhone 8 Plus modelleri için özel tasarımlar yapacağı yönünde iddialar vardı. Şimdilerde ise firmanın seriden koparak yeni bir İPhone üreteceği fikri ortaya atılıyor.
10. yıl serisinin, kavisli ve OLED ekranlı olması beklenirken beraberinde kendine özel yepyeni tasarım özelliklerini de barındıracağı iddialar arasında. En dikkat çekecek yeniliklerinden biri olan USB type-C portuna geçişin olmasının yanında teknik anlamda da farklılıklar göze çarpacak. Bellek 3GB seviyesine yükseltileceği gibi cihazda 3 GB LDDR3 RAM de yer alacak. İşlemci olarak Samsung’un ürettiği 10nm işlemcileri kullanılacak. Bu işlemcinin, gücü az tüketip yüksek performans sergilemesi gibi avantajları sayesinde dikkatleri üzerine çekecek. Kavisli özel telefonun 5.8” ekran boyutuna sahip olacağı yine iddialar arasında. Kavisli yapısından dolayı ekranın tamamı kullanılmayacak, 5.2 inçlik kısmı kullanıma müsait olacak.
Özel seri gündemde yer ederken, firma 8 serisini de piyasaya sürmeyi planlıyor. Serinin devamı, özel İPhone’un içinde barındırdığı kadar farklı özelliğe sahip olmayacak. Yine de özel üretim cihazındaki bazı özellikler 8 ve 8 Plus içine aktarılması beklenirken seride daha ne tür değişiklikler olacağı henüz bilinmiyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor