arama

2016 Yılının Aklımızda Kalan Teknolojik Gelişmeleri

2016 Yılının Aklımızda Kalan Teknolojik Gelişmeleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

2016 yılını geride bırakmaya günler kaldı. 2016 yılının teknolojik gelişmeleri insan hayatının kolaylaşması açısından önemli bir yıl olarak hafızalarda yer almakta. 2016 yılından ne gibi teknolojik gelişmeler oldu ne gibi hayatımızı kolaylaştırıcı buluşların heyecanını yaşadık ve bu gelişmelerden bahsetmekte fayda var.

2016 yılının aklımızda kalan teknolojik gelişmelerin başında teknolojik alanlarda yeni buluşlar yapmaya devam etmekte olan firmalar bulunuyor. Giyilebilir teknoloji alanında yatırımlarına devam etmekte olan İsveç’li bir firma tarafından bulunan yeni buluş ise akıllı yüzük olarak karşımıza çıktı. BioRing ismi verilen akıllı yüzük kullanıcılarının yaptıkları aktivitelerinin takibini yapmak için tasarlanmıştır. İsveç menşeli firma tarafından üretilen akıllı yüzük sayesinde insanların sağlıklı beslenmesine, uyku düzenlerine ve stres ölçmeye yardımcı olmaktadır. Teknoloji alanında yeniliklere devam eden firmaların yeni nesil ürünlerini tanıtmaya başladığı dönemde yeni buluşlara akıllı yüzük de böylece eklenmiş oldu.

Giyilebilir teknolojik buluşların bir yenisi de ünlü Apple firmasından. Apple 2016 yılı içerisinde akıllı ayakkabı üretimini gerçekleştirmek için ilk hamlesini gerçekleştirdi.  Apple firmasının akıllı ayakkabı patenti için başvuruda bulunmuş olduğu ayakkabı modellerinde dışarıdan bakıldığında kesin olarak göze çarpmayacak ve ayakkabıyı giyen kişiyi de asla rahatsız etmeyecek bir şekilde hareket algılayıcı sensörler bulunduracak. Akıllı ayakkabıyı kullananlar, asla rahatsızlık vermeyen akıllı ayakkabılar yardımı ile ne kadar süre hareket ettiklerini tespit edecek. Ayrıca kullanılan ayakkabının ömrünün ne kadar kaldığını da takip edebileceklerdir.

Seneler bir bir akıp gitmekte ve firmalar insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile birçok yeniliğe adım atmakta. 2016 yılının teknolojik gelişmeleri tam gaz olarak 2017 yılında da devam edeceğini söylemek sanırız yalan olmaz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor