arama

2017 Sanal Gerçeklik ve 4K Dönemi Olacak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en önemli telefon üreticileri 2017 yılında piyasaya sürmeyi hedefledikleri akıllı telefon modellerini çıkarmak için hazırlıklarına tam gaz devam etmektedir. 2017 model akıllı telefonlarda özellikle sanal gerçeklik ve 4K deneyimlerinin yaşanacağı bir 2017 yılı olacak gibi görünmekte. Bu yıl içerisinde sanal gerçeklik alanında Samsung S7 ile bağlantılı çalışan Gear VR ilk adımı atmıştı. Bu alanda LG,ZTE ve Huawei firmalarda rekabeti bırakmamıştı.

En önemli çip üreticilerinden biri olan ARM firması, 2017 yılında üretilecek olan akıllı telefonlar için GPU G71 ve CPU Cortex A73 serisi çipleri üretti. Bu üretilen çipler sayesinde 2017 yılındaki akıllı telefonlarda sanal gerçeklik ve 4K deneyimleri birlikte yaşanması muhtemel görünmekte. Bu her iki çip modelinin en üst düzeyde sanal gerçeklik deneyimini yaşatacağı şimdiden konuşulan konular arasında yer almakta.

Uzun Ömürlü Bataryalar

Yeni çip tasarımları daha önce olduğu gibi performans artışı ve enerji tüketimi konusunda gelişmeleri de içerecek. Yani daha fazla güç ve daha uzun batarya ömrü sağlayacak. ARM firması bu yılın sonlarına doğru, yeni çipleri kullanacak ilk akıllı telefonlar için çip üretmek çalışmalara başlayacak. Bu çipleri kullanan ilk akıllı telefon modelleri ise 2017 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını öngörmektedir.

2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkan Huawei Mate 8 ve Huawei P9 modellerinde ARM tarafından tasarlanan en güçlü çipleri kullanmaktaydı. Bu durum 2017 yılı ilk çeyreğinde piyasada olacak akıllı telefonlarda ne gibi değişiklikler olacağına dair bizlere ipuçlarını vermektedir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor