arama

Acer Aspire S 13 İncelemesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Çok hafif kasası ve üst düzey batarya ömrüyle Acer Aspire S 13 bir dizüstünden aradığınız her şeyi sunmayı vaat ediyor.

Dizüstü bilgisayarlar için oldukça verimli bir yıl olan 2016’da birçok üretici, tasarladığı modellerde hafifliği ön plana almaya başladı. Hafifledikçe batarya ömründen taviz vermemeye çalışan üreticiler arasında yer alan Acer, Aspire S 13 gibi şık modellere imza atmaya devam ediyor.

acer_aspire_s13_closed_2

Acer Aspire S 13 Çok İnce

HP tarafından üretilen Spectre 13 isimli model “en ince dizüstü” sıfatını taşıyor olsa da, Aspire S 13’ün de bu cihazdan geri kalır bir yanı yok. Tamamı siyah bir tasarıma sahip olan bu dizüstünün bir de beyaz renkli versiyonu mevcut.

Tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran modelin aynı başarıyı donanım bazında gösterdiğini söyleyebilmek biraz güç. Her ne kadar günlük işlemlerin üstesinden rahatlıkla gelmenizi sağlayacak olsa da, biraz daha üst düzey performans isteyenlerin aradığı model Aspire S 13 olmayabilir. Intel’in 2.3 GHz’lik i3-6100U çift çekirdek işlemcisine sahip olan cihazda 8 GB RAM mevcut. Toplam ağırlığı 1.3 kilogram gelen modelin ekranı ise 13.3 inç büyüklüğünde. 128 GB’lık SSD ile işlemlerinizi hızlıca halledebilmeniz mümkünken, 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ekranla orta düzeyde bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Tabii Intel HD Graphics 520 buna ne kadar imkan verirse!

acer_aspire_s13_left_side_ports

Türkiye’de henüz satışa sunulmayan model, Amazon’da 600 sterlin ücretle satın alınabilir durumda. Türk lirasıyla yaklaşık 2 bin 300 lira eden cihaza bu kadar para verilir mi, orası biraz tartışılır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.