arama

Akıllı Telefonlarda Güneş Işınlarına Dikkat!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefonların gün geçtikçe yenilendiği dönemde artık yanımızdan bile ayıramadığımız bir parça haline gelen telefonlar hemen hemen birçok yerde sürekli yanımızda taşırız. Akıllı telefonlarda bazı durumlarda tıpkı insanlar gibi etkilenebilmektedir. Kırılmalar olsun, çatlamalar,batarya yanması  gibi birçok durumda telefonlarımız bizi yarı yolda bırakmaktadır. Yapılan gözlemler sonucunda telefonların tıpkı biz insanlar gibi güneşten etkilendiği gözlemlendi. Plajda veya havuz başlarında yanımızda taşıdığımız parçamız olan telefonlar da bizim gibi güneş çarpabiliyor ve telefonlar işleyemez hale gelmektedir. Her elektronik cihazda olduğu gibi telefonlar da yüksek sıcaklıklardan etkilenmektedir. Ve telefonların işlemcileri bu sebep ile artık işleyemez duruma geliyor. Cihazınızın kapanmasına kadar giden bu etki bir çok daha kötü aşamalarda daha büyük problemlere de neden olmaktadır.

Telefonlarınızı güneş altında bırakmanızı asla önermeyiz. Akıllı telefonlarda normal çalışma süresince bile bazen aşırı şekilde ısınma gibi problemler ortaya çıkıyor. Örneğin yüksek grafikli bir oyun oynayacak iseniz oyunu açtığınız zaman yada youtube gibi yerlerden 4K çözünürlükte video izlendiğinde telefonlar bu durumda aşırı şekilde ısınmaktadır. Güneş ışınları telefonlarda pil,ekran ve hatta şarj girişleri gibi önemli noktalarda kalıcı etkilere ulaştırabiliyor. Bu durumda ise çok uğraşarak veya çalışarak aldığınız telefonunuz çalışamaz duruma gelmektedir. Diğer yandan bir de orijinal aksesuar sıkıntısı oluşturmaktadır. Orijinal aksesuar kullanmıyorsanız telefonunuzun bu durumlarda çabuk bozulma gibi durum oluşmaktadır.

Akıllı telefonların büyük derdi olan sorunlardan bir diğeri is tartışmasız su kaçma gibi problemlerdir. Eğer bu kaçan sıvı tuzlu bir sıvı is o zaman sorun büyük demektir. Tuzlu su elektriği iyi ilettiği için akıllı telefonlarla teması halinde telefonu anında devre dışı bırakabiliyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor