arama

WhatsApp’ a Rakip Allo Uygulaması Geldi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Allo uygulaması google’nin whatsApp’ a rakip olarak çıkardığı bir uygulama. Uygulamanın Google Play üzerindeki yerini bugün alması bekleniyor. Üstelik Allo’nun şekil ve de tasarım bakımından bir çok özelliği bulunuyor bugün resmi olarak ta açıklanacak ve piyasaya tanıtılacak. Google’nin amacı Hangouts’ ta yakalayamadığı başarıyı bu uygulaması sayesinde elde etmek.

Son dönemlerde online sistemlere bir hayli önem veriliyor bu yüzden google’ de bu hizmetten geri kalmak istemeyerek Allo uygulamasıyla yerini almak istiyor. İOS ve de google play markette olacak uygulamanın aynı zamanda whatsApp gibi dev bir uygulamaya da rakip olacağı düşünülüyor. Uygulamanın Türkiye’ de hizmet verip vermeyeceği merak ediliyor. Dünyanın en büyük yazılım devi olarak bilinen google yeni uygulaması sayesinde başka platformlarda da artık bende varım mesajını tüm dünyaya duyurmak istiyor. Belli ki google artık gözünü de whatsApp’ ın tahtına dikmiş.

allo-uygulamasi

Uygulama Üzerinden Resim Çizme Özelliği Var

Uygulama aynı zamanda bir çok özelliği ile de dikkat çekiyor örneğin kullanıcılarına resim çizebilmeleri imkanı sağlıyor. Fakat bu özellik ilk başta yalnızca android kullanıcılarını kapsıyor. Uygulamayı kullanabilmek için bir google adresi ve de telefon numarasına ihtiyacınız olacak. Böylece iMessage ve WhatsApp’ta olduğu gibi kişi listesiyle doğrudan iletişim kurulabilecek.

Bu zamana kadar google’nin yapmış olduğu Hangouts uygulamasına baktığınız da aslında kendi rakiplerinin de bir hayli arkasında kaldığını görebiliyoruz. Bunun açık delili olarak WhatsApp, Facebook Messenger ve iMessage’yi görebiliyoruz. İşte Google, Hangouts ile yakalayamadığı başarıya bu uygulamalarla ulaşmayı hedefliyor.

allo-uygulamasi-ne-zaman

Türkiye’de henüz yayınlanmadı

Haberi alan bir çok android kullanıcısı haberin duyulmasının ardından google play marketi kontrol etti ancak Allo uygulamasını henüz göremedi çünkü halen Türkiye’ de aktif edilmiş durumda değil.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.