arama

AMAZON KINDLE PAPERWHITE (2018) INCELEMESI: YENI BEST-SELLER

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bu oldu üç yıldan fazla onun en popüler Kindle, Kindle Paperwhite için en yüksek çözünürlüklü ekran eklendiğinde Amazon onun ürün sırasını upended beri. Paperwhite uzun zamandır “varsayılan Kindle”, pahalı olmayan, çoğu insanın e-okuyucu ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince iyi olan bir ürün. Ve şimdi Amazon, Paperwhite’a bir başka güncellemeyle geri döndü ve bu da su geçirmezlik ve Sesli sesli kitaplar gibi yüksek kaliteli bir kardeşin (bu seneki , geçen yılki Oasis’in ) yanı sıra hafifçe değiştirilmiş bir tasarım.

Yeni Paperwhite hala bir Paperwhite, onunla birlikte gelen tüm artıları ve eksileri ile. Artık dışında onu banyoya da götürebilirsin.

İYI ŞEYLER

 • Su geçirmez
 • Harika ekran
 • Haftalık pil

KÖTÜ ŞEYLER

 • Fiziksel tuş yok
 • USB-C bir no-show
 • Yalnızca 2,4 GHz Wi-Fi

Dışarıda güncellenen Paperwhite, 2015 modeline çok benziyor ve son birkaç yılda bir Paperwhite kullandıysanız, ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

En büyük donanım değişikliği, ekranın artık gömme bir oyuk yerine camla aynı hizada olması ve onu daha üst düzey Kindle Oasis ile aynı çizgiye getirmesiydi. Amazon ayrıca, ışığın iyileştirildiğini ve toplamda beş tane ilave LED’in olduğunu söyledi (referans için yüksek kaliteli Oasis 12 LED, artı otomatik parlaklık ayarı için uyarlamalı bir ışık sensörü). Varsayılan depolama alanı 8GB’a iki katına çıktı, ancak şimdi bir 32GB seçeneği var ve donanımın kendisi eski modelden biraz daha ince, daha hafif ve daha küçük.

Ama aksi halde, aynı eski Paperwhite: ekran hala harika bir 300ppi, altı inç E Mürekkep paneli; arka yumuşak, tuhaf bir plastik; ve pil ömrü, neredeyse sonsuzdur.

Amazon, yeni Paperwhite’ın IPX8’in “60 metreye kadar iki metreye kadar taze suya kazara dökülmesine” karşı olduğunu söylüyor. New York’ta Kasım ayında olduğu ve Kindle’ı bir kumsala ya da bir havuza getirdiğine şahsen bakmadık Bir seçenek olarak, bir musluk altında ve yakındaki bir çeşme içinde daldırma gibi daha sıradan testler yapmak zorunda kaldım. (Beklendiği gibi Paperwhite iyi durumda.)

Su yalıtımı, Paperwhite’ın kusurlarından birinin devreye girdiği yer. Oasis’in fiziksel sayfa çevirme düğmelerinden farklı olarak Kindle ile etkileşimde bulunmanın tek yolu dokunmatik ekranı ile – suyla temas ettiğinde sabit girişlerin aşırı yüklenmesinden kesinlikle kurtulan aynı dokunmatik ekran. Şimdi Amazon, dokunmatik ekranı tamamen devre dışı bırakan, sayfa çevirme hareketi hareketlerini koruyan bir yazılım seçeneğiyle hazırlandı, ancak fiziksel düğmeler – eski Voyage’in basınca duyarlı pedleri veya Oasis’teki gerçek düğmeler gibi. çok daha iyi bir çözüm.

Sesli kitap desteği de Oasis ile aynıdır – bağlı bir Bluetooth kulaklık çifti üzerinden Audible kütüphanenizi dinleyebilirsiniz. Ve bir kitabın ebook ve sesli kitap sürümlerinin her ikisine de sahipseniz, bir tuşa basarak sürümler arasında kesintisiz olarak geçiş yapabilirsiniz – Amazon bile yerinizi senkronize edecektir. Amazon’un dijital kitap endüstrisine karşı olan hakimiyetinin belirginleştiği bir şey: Paperwhite’ı kurduğumda, sahip olduğumu bile hatırlamadığım Sesli kitaplarla doluydu.

Yeni Paperwhite aynı zamanda Kindle serisini yıllardır sürdürebilen birkaç sorundan da rahatsız: Amazon hala sadece Wi-Fi üzerinden indirilebilen sesli kitaplar için yeni destek verildiği için giderek sinir bozucu olan 2,4 GHz Wi-Fi desteği sunuyor. Ve Amazon’un dizisinin geri kalanına göre gerçekten de bir sürpriz olmasa da, yeni Paperwhite, USB-C yerine Mikro USB tarafından şarj ediliyor – Amazon’un Paperwhite’ı tekrar güncellemesinin üç yıl daha süreceği düşünüldüğünde özellikle hayal kırıklığı yaratıyor. Neyse ki, şarj etmek hala sadece birkaç haftada bir ilişkidir.

TEK BİR AMAÇ İÇİN TASARLANDI: OKUMA VE AMAZON BU ŞEKİLDE KALMAYA DEVAM EDİYOR

Aslında yeni Paperwhite’ı kullanırken, bir Kindle. Yazılım hiç bu kadar hafif ayarlanmamıştı – özelleştirebileceğiniz ve kaydettiğiniz, güzel olan önceden ayarlanmış metin ayarları için bazı yeni seçenekler var. Fakat aksi halde Paperwhite üzerinde okumak son Paperwhite veya gerçekten başka bir Kindle’da okumak kadar iyi bir deneyimdir. Bu arka cebimde yanımda bütün bir kütüphaneyi taşımak edebilmek için hala büyülü bir kavramdır, ama bu tüm daha iyi ya da kötü, onunla yapabilirsiniz. Tek bir amaç için tasarlanmış ısmarlama bir cihaz: okuma ve Amazon bunu bu şekilde tutmak için içerik görünüyor.

Zaten bir 2015 Paperwhite veya o zamandan beri devam eden Voyage’e sahipseniz , işler biraz daha zordur. Yeni Paperwhite hala çok daha iyi bir Paperwhite ve çok sevilen bir Voyage için bir yedek değil. Yeni modelle kıyaslandığında, Voyage daha ince, kapasitif sayfa çevirme düğmelerine sahiptir ve otomatik olarak ayarlanabilen bir arka plan ışığına sahiptir – eğer Voyage’ın özelliklerinin ekstra 80 $ değerinde olduğunu düşünen biriyseniz, ek Ses ve su yalıtımı olmayabilir. Yeni bir satın alma işlemi için yeterli.

Halihazırda Paperwhite’in sahibi olan bir kişi iseniz, su geçirmezlik, sesli kitap desteği ve diğer çeşitli küçük geliştirmelerin yükseltmeye değip değmeyeceği sorusu, Kindle’ı nasıl kullandığınıza bağlıdır. . Ancak, önümüzdeki yaz, gel, havuzun etrafında çok daha fazla Paperwhites göreceksiniz.

Yeni Paperwhite, ondan önceki diğer Kindles gibi, Amazon’un şu anda yarım on yılı aşkın bir süredir devam ettiği bir formülün en son incelemesi. Ve en son gelişmeler yavaş olsa bile (Amazon’un en yakın rakibi Kobo, yıllarca su geçirmezti), mevcut donanımı daha iyi kullanmak için gerçekten büyük değişikliklerin aşamalı olarak eklenmesi.

Tüm işlemlerin bir krikosu olmayı unutun, Kindle içeriği bir tanesidir. Ve burada hala devam eden sorunlar olsa da, yeni Paperwhite muhtemelen en yakın Amazon’un bu hedefe ulaşması için geldi.

 

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor