arama

Android 8.0’daki Hata Kullanıcıları Bezdirdi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Google tarafından mobil cihazlar için geliştirilen açık kaynak işletim sistemi Android, şimdilerde Oreo kod adlı 8.0 sürümünü Pixel modellerinde test etmeyi sürdürüyor. Android 8.0 Oreo güncellemesini kullanan bazı Pixel sahipleri ise bu işletim sisteminin henüz yeteri kadar stabil olmamasından şikayetçi. Öyle ki Google Forumlarına hata kaydı bırakan birçok Oreo kullanıcısı, güncellemenin ardından Ayarlar uygulamasının sürekli çökmesinden muzdarip. Ayarlar > Hücresel Veri bölümüne giren kullanıcılar aşağıdaki gibi bir hata mesajıyla karşılaşıyor.

Son güncellemeyle birlikte bu hata mesajıyla karşılaşan kullanıcıların talebine Google’dan henüz bir cevap gelmiş değil. Dünyanın en meşhur Android haber sitelerinden Android Police editörü Artem Russakovskii, bu hatayı haberleştirdi ve gündeme gelmesini sağladı.

Eğer siz de Android 8.0 Oreo sistemini kullanıyorsanız, telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açıp WiFi veya hücresel veri kullanımı menüsüne erişmeye çalışın. Muhtemelen yukarıdaki gibi bir hata mesajıyla karşılaşacaksınız. Çok ciddi bir hata mı? Eh, pek sayılmaz. Ancak neden kullanıcılar veri kullanımlarını görüntüleyemesin ki?

Nitekim Google tarafından hata bildirimlerini toparlamak amacıyla açılan foruma başlık açan birçok kullanıcı, bir an önce bu sorunun giderilmesini talep ediyor. Önceleri de Xiaomi marka telefonda Oreo güncellemesini kuran bir kullanıcı, Mart ayında bu sorunu fark etmiş ve Google’a bildirmişti. Aradan geçen bunca ayda hala daha bir çözüm yolunun geliştirilmemiş olması düşündürücü…  Umalım ki Google yeni güncellemesinde bu sorunu gidersin.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor