arama

Android akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden doğrudan nasıl yazdırılır?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefonlar uzun bir yol kat etti ve günümüzde çoğu Android telefon, hareket halindeyken mükemmel iş istasyonlarıdır. Ancak, eski okul gazetesinde bir şeyler yazdırmanız gerektiğinde ne olacak? Google Cloud Print hizmeti sayesinde, artık zahmetli PC orta-adamı kesip doğrudan Wi-Fi üzerinden akıllı telefonlarımızdan yazdırabiliriz. Yani, Android cihazınızdan yazdırmanın en kolay yolu …

Google Cloud Print ile ilgili iyi bir şey, temel olarak her yazıcıda ve bir ton uygulamada çalışmasıdır. Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak, belgelerinizi yazıcınıza her yerden güvenle gönderebilirsiniz, ancak başlangıç ​​kurulumu zor olabilir. En iyi deneyimi elde etmek için, “Bulut Hazır” yazıcısını kullanmak isteyeceksiniz, yani ağa zaten bağlanabilen bir yazıcı ( emin değilseniz , desteklenen yazıcıların tam listesine bakın ) ve Google Chrome’u da kullanmanız gerekiyor. Wi-Fi özellikli bir yazıcınız yoksa endişelenmeyin, USB yazıcınızı da kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak için bilgisayar veya dizüstü bilgisayarınıza bağlı olmanız gerekir. 

Çoğu Android akıllı telefon zaten Google Cloud Print işlevini içerir. Kontrol etmek için Ayarlar> Sistem bölümüne gidin ve Yazdırma seçeneğinin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin . Varsa ve hizmet önceden yüklenmişse, seçeneklere gidin ve “Cloud Print” e basın ve açın. Her cihaz kendi arayüzüne sahip olacaktır, bu yüzden bazı menü konumları veya kelimeler biraz farklı olabilir.

 

Ayarlarınızda Yazdırma seçeneğiniz yoksa veya önceden yüklenmiş bir hizmetiniz yoksa, Google Play Store’a gidin, ücretsiz Cloud Print uygulamasını indirin ve buradan yeni bir yazıcı ekleyin.

Seçenekler menüsünden “yazıcı ekle” yi seçtiğinizde, Google Cloud Print web sayfasına (veya oturum açmadıysanız Google hesap sayfanıza) yönlendirilirsiniz. 

Cloud Print sayfası çok kullanıcı dostu değildir, ancak kurulum süreci oldukça basittir. İster çevrimdışı bir model olsun, isterse de “Bulut Hazır” modeli olsun, belirli yazıcınızın adımlarını izleyin. Sonunda Google, aynı Google hesabıyla her oturum açtığınızda bu yazıcıyı kullanabileceğinizi size söyleyecektir. Dolayısıyla, yalnızca telefonunuzda tek bir hesap kullanırsanız, istediğiniz zaman gitmekte fayda vardır.

Şimdi, Android cihazınızda ve seçenekler menüsünde yazdırmak istediğiniz dosyaya gidin, normalde yeniden adlandırabileceğiniz, ayrıntıları görüntüleyebileceğiniz, öğeyi silebileceğiniz vb., Ayrıca yazdırma seçeneğiniz de olmalıdır. İşte nasıl yapılır, adım adım.

Cloud Print ile Android telefonunuzdan nasıl yazdırılır?

 1. Yazdırmak istediğiniz dosyayı açın (Google Drive dokümanlarından telefonunuzdan kayıtlı resimlere kadar).
 2. Menü  düğmesini seçin  (sağ üst köşedeki üç nokta).
 3. Hit Baskı
 4. ‘Aşağı’ okunu seçin (PDF olarak kaydet’in yanında)
 5. Yazdırmak istediğiniz yazıcıyı seçin . Bunu sopayı bulamıyorsanız  , seçenekler listesini getirmek için Tüm yazıcılar’ı seçin .
 6. Tamamen ayarlandıktan sonra, Yazdır düğmesine (genellikle yazıcı şekilli) tıklayın.

Metin mesajlarını telefonumdan yazdırabilir miyim?

Metin mesajlarını özellikle yazdırmak için en kolay seçenek, uygun bir şekilde SMS Yedekleme ve Geri Yükleme adlı bir uygulamayı kullanmaktır . Bu uygulama, SMS mesajlarınızı Dropbox veya Google Drive gibi telefonunuza, e-postalarınıza veya bulut hizmetinize yedekler. Sadece tercih ettiğiniz hedefe ulaşmak istediğiniz konuşmaları yedekleyin (Gmail’e yedeklemenin oldukça iyi çalıştığını buldum) ve dosyaların saklandığı yere gidin. Örneğin, dosyalarınızı Gmail’e yedekleyin, ardından Gmail hesabınıza gidin ve bunları yazdırmak için seçenekler menüsündeki “yazdırma” seçeneğini belirleyin.

Hepsi bu kadar var. Cloud Print mükemmel ama genellikle gözden kaçan bir hizmettir ve şu anda aşağıdaki dosya türlerini desteklemektedir: pdf, jpg, jpeg, docx, ods, xls, xlsx, ppt, odp, txt, doc ve xps. Bunlardan herhangi birini cihazınızdan basmanın uygun bir yolunu istiyorsanız, kesinlikle kontrol etmenizi tavsiye ederim ve ücretsizdir. Daha önce denemiş olanlar için, bu işlemin sizin için işe yarayıp yaramadığını bana bildirin. 

etiketlerETİKETLER