arama

Android M ’de Neler Var?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Android M Şarj Sorununa çözüm

android

Şu anda Android M akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi şarjlarının zamanlı zamansız bitiyor olması. Ancak Android M’ de bu sorun kökten çözümlenmiş olacak.

Uygulama İzinleri Artık Daha Güvenli

androidm

Google play market bir çok kişinin uygulamalarını indirdiği alan bu nedenle de uygulamaların bir çoğu güvenlik sorunu yaşıyor. Özellikle facebook’ u ele alacak olursak onun çok fazla izin istediğini belirtebiliriz ancak AndroidM ile uygulamadaki izinler yalnızca modüller aktif edildiğinde izin verilmiş olacak.

Asıl Olay: Parmak İzi Okuyucu

androidm2

Parmak okuyucu henüz android sistemde yer almıyor ancak Apple baktığınızda geçtiğimiz yıl parmak izi okuyucuyu aldı diyebiliriz. AndroidM’ de de parmak okuyucu bekleniyordu ancak bu şekilde bir özelliğin henüz ortaya çıkmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat yeni güncellemesinde bu özelliği getirmesi de olanaklar dahilinde görülüyor.

Launcher Tasarımı, Uygulama Menüsü

androidm3

Android’ in en büyük özelliği özelleştirilebilir olması zaten onu bu kadar popüler bir hale getirende buydu. Android M ise şimdi sınırları zorluyor diyebiliriz.

Adı “M” Değil!

Aslında Android M’ nin ismi bu değil google yalnızca bize ipucu olması açısından bu ipucunu sağlamış durumda. Dolayısıyla birkaç yenilik getirebilir ve ismi bir yiyecek ismine dönüştürülebilir.

Android işletim sistemi şu an itibariyle en fazla insan tarafından kullanılan bir sistem ve bugün bir çok kişi rahatlıkla alışverişlerini google play üzerinden sorunsuz bir şekilde yapıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.