arama

Android O’da Zil Sesi Eklemek Kolaylaşıyor

Android O'da Zil Sesi Eklemek Kolaylaşıyor
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Okan Düzgünlü
 • 1 Star
  Loading...

iOS işletim sistemine sahip iPhone’larda her zaman aynı zil sesinin kullanıldığını mutlaka fark etmişsinizdir. Varsayılan olarak cihazlarda yüklü bulunan sınırlı sayıdaki zil sesi arasından tercihte bulunmak zorunda kalan iPhone kullanıcıları, zorlu bir sürecin ardından ancak kendi istedikleri müzikleri zil sesi olarak ayarlayabiliyor. Bunun için de hem zil sesinin formatını değiştirmek, hem de iTunes üzerinden telefonlarına göndermek zorundalar. Haliyle bu oldukça yorucu bir süreç.

Oysa Android’de durum böyle mi? Telefonun ayarlarına girdikten sonra cihazda yüklü bulunan istediğiniz herhangi bir MP3 dosyasını zil sesi olarak ayarlayabilmeniz mümkün. iOS’a kıyasla çok daha basit ve kullanışlı olan bu özelliği Apple ne zaman cihazlarına ekler, bilinmez… Ancak görünen o ki Android’de mevcut bulunan zil sesini ayarlama özgürlüğü yakın tarihte çok daha gelişecek ve basitleşecek.

Eskisinden daha da kolay olacak

Android cihazlar üzerine yayın yapan Android Police isimli haber sitesi, Google’ın Android O isimli yeni yazılımında önemli bir detay keşfetti. Nougat ile kıyaslandığında telefona özel zil sesini eklemeyi çok daha basitleştiren Android O’da işlemler sandığınızdan daha hızlı bir şekilde halledilebilecek.

Zil sesi seçme menüsünün en altında yer alan “Yeni zil sesi ekle” isimli butona basan kullanıcılar dosya yöneticisi uygulaması üzerinden istedikleri herhangi bir müzik dosyasını seçebilecekler. Çok basit ve kullanışlı olan bu yenilik, Android O’nun geliştiriciler için hazırlanan önizleme sürümünde görücüye çıktı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor