arama

Android telefonlarınıza Ağustos ayın da indirilmeye değer en iyi uygulamalar!!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • fulya ırkoren
 • 1 Star
  Loading...

Android’de çok fazla oyun var ve her ay yeni çıkanlar var. Hangisinin iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Bu yüzden, Play Store’da keşfettiğimiz en iyi oyunların bir listesini hazırladık. Bu, yalnızca oynadığımız oyunların listeye dahil olmasını sağlamak için her ayın sadece üçünü oluşturuyor. Bu ay,  Hayat Garip , Shin Megami Tensei Kurtuluş Dx2 ve Alto’nun Odyssey ekledik !

 

Ağustos

Android oyun sürümleri için harika birkaç hafta oldu ve Life for Strange, ilk Shin Megami Tenseimobil oyunu ve bir zen uyarısı da dahil olmak üzere, Ağustos ayının en iyi Play Store sürümlerini sunmak için ürün kremini seçtik. sonsuz sörfçü.

 

Hayat garip!!

Hayat Garip , 2015 yılında PC ve konsollar için piyasaya sürüldüğünde geri kalıyor, ama iyi bir şekilde. Duygusal hikaye oyunu bu yılın başında iOS’a taşındı ve şimdi Play Store’da yayınlanmasıyla yeni bir kitleye ulaşmaya hazır.

Daha önce Life is Strange’ı PC’de oynadıktan sonra bu incelemeye geliyorum ve limanın çok fazla köşeyi kesmediğini görmek güzel. Grafik olarak, Hayat Garip görünüyor mobil bilgisayarlar, keskin gözlü PC oyuncuları orada ve orada birkaç düşük çözünürlüklü varlıkları dokular fark edecek olsa bile, iyi görünüyor. Ancak tüm önemli hikaye içeriği var ve genel oyun deneyimi telefonlara ayrılmadı.

 

Life is Strange , kısa bir süre önce Arcadia Koyu’ndaki memleketine geri dönen fotoğraf tutkusu olan bir liseli kız olan Max Caulfield’ın ayakkabılarına atıyor. Max, bir kız çocuğunun okulunda vurulduğuna tanık olduktan sonra, zamanı geri alabileceğini keşfederek, geçmişte olanları değiştirmesine izin verir, umarım daha iyisi olur.

Tasarladığın kız, Max’in eski en iyi arkadaşı Chloe, karizmatik ama sorunlu bir genç asi, başının üzerinden geçecek şekilde ortaya çıkıyor. Max olarak, gizemli bir kayboluşu çözmek için Chloe ile birlikte çalışıyorsunuz, tüm bunlar kahramanımız Arcadia Koyu’nu yok etmek için sürükleyen korkunç bir fırtınanın vizyonları tarafından perdeleniyor.

Hayat Garip , seçimlerinizin önemli olduğu bir hikaye oyunudur. Max’i sahnelerin etrafında yönlendirir, nesneler ve karakterler ile etkileşime girer ve hikayeyi ilerleten kararlar verirsiniz. ‘Geri sarma’ yeteneği, bu kararlarla etrafta oynamanıza ve seçimlerinizi tersine çevirmenize ve farklı eylemlerin sonuçlarını kontrol etmenize izin verir (en azından kısa vadede … geniş kapsamlı sonuçlar sizi hala şaşırtacaktır).

Doğaüstü tuhaflık, bazı büyük-resim gerginlikleri ve ilginç bir oyun mekaniği, Life is Strange’ı eklerken, oyun, insan ilişkilerinin ve kişilerarası dramaların bu kadar zorlayıcı olan dünya resminin daha da aşağı inmesidir. Hikâyede oynadıkça, diğer öğrencilerle, ebeveynlerle, öğretmenlerle ve Arcadia Körfezi’ndeki çeşitli sakinlerle etkileşime gireceksiniz. Birçoğu hedeflerinize ulaşmak için müzakere etmeniz gereken kendi gündemine ve sırlarına sahip. En çok etkilenen Max ve Chloe, birbiriyle derinden ilgilenen iki yabancı arkadaş arasındaki ilişkidir.

 

Hayat Garip bir genç kızın hayatının herhangi bir yolla doğru bir tasviri değildir ve diyalog bazen gerçekçi olmayan veya klişe olarak karşımıza çıkabilir. Ama büyük, hikayenin gidişatından çok daha fazla isabet var, ve duygusal atımlar zorlaşınca gerçekten işe yarıyorlar. Dontnod’un sinematik sahnesi ve indie puanına dokunmak, hikaye anlatımını kaba parçalar üzerinde taşır.

 

Hayat gariptir , kesinlikle oynamaya değer, ama cep telefonunda oynamanın rahatlığı için ne tür fedakârlıklar yapıyoruz? Şey, bir şey için kontroller. İşaretle ve tıkla, sürükle-dokunmaya olanak sağlar ve bu özellikle küçük bir ekranda rahatsız edici bir şekilde tıkanabilir ve yavaşlayabilir, özellikle de hikaye aciliyet gerektirdiğinde.

Bir başka sıkıntı kaynağı ise Life is Strange’da manüel bir tasarruf olmamasıdır , bunun yerine hikayenin önceden belirlenmiş kontrol noktalarında otomatik olarak kaydedilmesidir. Evde bir akşam oyun harcıyorsunuz, ancak metrodan çıkmak veya önemli bir çağrı almak için durmak zorunda kaldığınızda kısa patlamalar için ideal değil. Hareket halindeyken, birkaç kez kendimi tekrarlamak zorunda kaldım çünkü kontrol noktasından önce kesildim. Mobil versiyon için, daha sık otomatik tonları takdir ettim.

Genel olarak, Hayat Garip bir oyun ve iyi gelişmiş bir hikayenin hayranları için vazgeçilmez bir kalır. Mobil cihazınız, PC veya konsolla karşılaştırıldığında, bunu deneyimlemenin en iyi yolu değildir, ancak bir ev konsolundan / PC’den yoksunsanız veya sadece el oyunlarını tercih ediyorsanız, bu, Android’deki en iyi oyunlardan biri olarak karşımıza çıkar.

 

 • Uygulama sürümü:  1.00.258
 • Uygulama boyutu:  1,25 GB 
 • Uyumluluk:  Android 6.0 ve üstü
 • Fiyat: İlk bölüm bedava, tam oyun için 8,99 $

Shin Megami Tensei Kurtuluş Dx2

Shin Megami Tensei Kurtuluş DX2 , kült Japon RPG serisinin mobil cihazlara geldiğini görüyor, ancak bir porttan ziyade, bu başlık akıllı telefonlar için doğal olarak geliştirildi ve bu konuda oldukça bilinçli. Sen savaşa kontrol iblisleri ve ruhları görmek ve onların akıllı telefon kullanma olanağı olan bir şeytan Downloader veya DX2 rolünü üstlenme ve bu iblisler, Pokemon tarzı kullanmalıdır Liberatorden arasında bir gölge savaşta Dx2s rakip (iyi adamlar) ve Acolytes (kötü adamlar).

 

Müzikten karakter kıyafetlerine, dördüncü duvarlara kadar  uzanan Shin Megami Tensei Dx2 Liberation  , bazen parodi noktasına kadar kendini bilinçli bir şekilde şık kılar , ancak çoğu zaman bunu yetenekle çeker. Hikaye, ödüller için düzenli görevleri tamamladığınız basit, iyi-kötü bir meseledir, ancak NPC etkileşimi güzel olsa bile, Liberators’ın mürettebat ekibini oluşturan goofy-henüz-endodur karakterleri savaşlar arasında eğlenceli şeyler tuttu. PC’deki diğer Shin Megami Tensei oyunlarına kıyasla sığ .

Sadece sohbet etmek için sadece takım arkadaşların değil. “Şeytanlar” (tanrılar, periler ve canavarlar dahil olmak üzere dünya mitolojisinden gelen hemen hemen her tür savaş), savaş sırasında rastgele noktalarda konuşulabilir ve onlarla pazarlık edebilir, kelimelerle onları büyütebilir ve onları kazanmak için hediyeler sunabilirsiniz. senin tarafına. Şeytanlar bu etkileşimlerde kişiliğinin iyi bir miktar gösterdi ve ilginç ve çoğu zaman esprili diyalog seçenekleri ile savaşları noktalamak. diyalog şakalar rağmen, içindeki şeytanlarla bu oyun bazı karanlık temalar … yolsuzluk, uyuşturucu kullanımı, vb vardır, çıkacaktır. Bu serinin tamamı ve parseli.

 

Müzakereler ve çağrışımlar yaparak, daha da güçlü olanları yaratmak için birlikte kaynaşabileceğin bir sürü şeytanı toplayacaksın. Bu, tüm yönlerini tamamlayıcılar için çekici buluyor, ama tabii ki, bu oyun oynamak için ücretsiz olduğundan, görevleri tamamlamadan daha güçlü şeytanları daha hızlı bir şekilde çağırmanız için ihtiyacınız olan kaynaklara anında erişim için uygulama içi satın alımlar yapabilirsiniz .

Ana hikaye zorluk açısından çok zor olmasa da, şeytan ekibinizle arkadaşlarınızla ve dünya çapındaki rakiplerinizle savaşabileceğiniz bir PvP modu var. Büyük harcama yapanların, yatırımlarının sağladıkları güçlü kadrolarda keyif alabilecekleri bir ihtimaldir. Mümkün olduğunca çok sayıda şeytan toplamak için başka güzel bir diktatör: gerçek dünyada iblis koleksiyonunuzu bile gösterebilir ve AR kullanarak çevrenizde pozlayabilirsiniz.

Kurtuluş Dx2 , paranız için sadece bir tuzak değil (yüzünüzdeki çeşitli teklifleri oldukça sık sık atacak olsa da), gerçek çabanın öykü ve mekaniğe gitmiş olduğu açıkça görülüyor ve pek çoğunun para kazanma gibi bir yanı yok. Play Store’daki rakipler. İyi görünümlü, ücretsiz bir JRPG ve Shin Megami Tensei dünyasına kolayca erişilebilen bir giriş noktası olarak, denemeye değer.

 

 • Uygulama sürümü:  1.4.0
 • Uygulama boyutu:  1,25 GB 
 • Uyumluluk:  Android 4.4 ve üzeri
 • Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

Alto’nun Odyssey’si

Son olarak, Alto’nun Macera için uzun zamandır beklenen devamı Android’e ulaştı! Özellikle uzun zamandır beklenen, çünkü oyun bir süredir iOS için zaten çıktı. Tanıdık bir üzücü hikaye, ama bunun üzerinde durmayalım. Yapacak bazı sandıklarımız var.

 

Sandboarding? Evet, bu gerçek bir şey ve yakında en sevdiğiniz şeylerden biri haline geliyor. Temel olarak çölde snowboard yapmak, karakterinizin Alto’s Odyssey’nin yemyeşil seviyeleri boyunca nasıl hızlandıracağıdır Kenara çevrenin değişimden,  Odyssey çok benzer Adventure’ın ama daha. Seviyelerde daha fazla çeşitlilik, daha fazla hareket hilesi, keşfedilecek daha çok dünya ve sırlar.

Söylemek yeterlidir, ilk oyunun hayranları devamında sevecek çok şey bulacaklar. Diğer sonsuz koşucu tipi oyunların ana cazibesi atmosfer. Seviyeler gerçekten güzel. Çöl kumulları, antik tapınaklar ve kaya kanyonları, yarıştığınız 2 boyutlu uçağın ötesinde bir uçukluk hissi veren zengin, çağrıştırıcı renklerle boyanır. Bir gece-gece döngüsü ve hava durumu etkileri sadece palete çeşitlilik kazandırmaz, aynı zamanda fantastik dünyaya bir yaşam duygusu katar. Müzik ayrıca sizi oyuna sürükleyen rahatlatıcı ama sürüş ritimleri ile önemli bir rol oynar.

Çevrenizdeki çevreye yoğunlaşırken, atlayışlarınızı, flips’lerinizi ve hilelerinizi ölçmek için, dışarıdaki dünyayı dışarıda bırakmak ve unutmak kolaydır. Alto’s Odyssey tam olarak bir ritim oyunu değil, ritim oyunlarıyla ortak olan bir şeyi paylaşıyor, çünkü bazı uygulamalardan sonra zevk zamanlama ustanlığından ve düşünmeden hareket etmenin doğru anını hissediyor.

Eğer bir sıçrama ve çöküşü berbat ettiğin zaman, zorlu gerçekliğe geri çekilebilirsin, bu doğrudur, özellikle de hedef için puanlamada başarısız olursan, bu doğrudur. Ama sadece rahatlamak için oynuyorsanız, “zen modu” nu seçebilirsiniz, bu da sizi zorlukların üstesinden gelme baskısından kurtarır ve silip süpürürken her zaman toparlanmanızı sağlar. 

Alto’nun Odyssey’i oynamak ücretsizdir, ancak birkaç dolar için kaldırılabilecek düzeyler arasında reklamlar elde edersiniz. Eğer sabırsızsanız, normalde farklı seviyelerde topladığınız jetonları doğrudan satın alabilirsiniz, bu da daha sonra powerup sağlayan bir kanat veya pusula gibi özel eşyaların ve bonusların kilidini açmak için kullanılabilir.

 

 • Uygulama sürümü:  1.0.2
 • Uygulama boyutu:  161 MB
 • Uyumluluk:  Android 4.1 ve üzeri
 • Fiyat: Ücretsiz, reklam destekli, uygulama içi satın alımlar

Temmuz

Heyecanla beklenen Fortnite: Battle Royale’nin sevgili Android’imize ulaşmasını beklerken , zamanınızı meşgul etmek için Play Store’a bol miktarda kaliteli oyun geldi. Oyun keyfiniz için, bir tür atlayan RPG, bir edebi puzzler ve bir Cuboid Pokémon macerası sunuyoruz.

 

Evoland 2

Oyun dünyası pek çok türü kapsamaktadır. Dövüş oyunları , RPG’ler , strateji oyunları , atıcılarvb. Ama bir oyun tüm oyunlar olabilirse ne olur? Eh, bu nihai oyun, sadece referanslar ile değil, oyun deneyiminin kendisi de dahil olmak üzere, klasik video oyunlarının tüm çeşitliliğine saygı duyan ilgi çekici bir başlık olan Evoland 2 gibi bir şeye benzeyebilir .

Orijinal Evoland , oyun içi referanslar ve Gameboy stili piksellerden tam uçurulmuş 3D render işlemine kadar bir grafik stilinin ilerlemesiyle video oyunlarının evriminin (geddit?) Bir keşifiydi. PC’de (ve daha yakın zamanlarda, iOS) birkaç yıldan beri var olan devamı, bu konsept üzerinde ama çok daha tatmin edici bir şekilde ortaya çıkıyor.

 

İlk bakışta,  Evoland 2 , Zelda Efsanesi tarzında tipik bir yukarıdan aşağıya bir RPG gibi gözüküyor ve oyunun büyük bir bölümünü bu şekilde yöneteceğiniz doğru. Ama zaman içinde atılan bir kahramanın bu hikayesinde, aksiyon Mario veya Sonic tarzı platformlara, Street Fighter tarzı dövüş sanatları savaşlarına, kart oyunlarına, bulmacalara vb. Evoland 2, bir kez daha video oyun tarihine haraç öder, ama çok daha etkileyici bir şekilde … video oyun tarihiyle oynamanın aslında .

Evoland 2’yi yenmek için oyun oynama tarzınızı değiştirmeye ve oyunun farklı durumlara girmesi için kontrol kurulumuna geçmeye hazır olmalısınız. Büyük ve yan oyunlar ve tür stilleri, bazıları oldukça kısa olsa bile iyi bir şekilde yapılır ve oyunu taze ve ilgi çekici tutar.

Evoland 2’nin bir başka gücü de hikayede. ‘Video oyun geçmişi üzerinden yolculuk’ güzel bir hile olmakla birlikte, iyi bir içerik olmasaydı düz kalırdı. Ancak uzay zamanlarında kaybolan bir kahramanın bu hikayesinde, çok iyi yazılmış diyaloglar, ilginç karakterler ve Evoland 2’yisadece bir haraç olarak değil, kendi terimleriyle bir oyun olarak gururlandıran bir sürüş arenası bulacaksınız .

 

 • Uygulama sürümü:  1.0.7
 • Uygulama boyutu:  403 MB
 • Uyumluluk:  Android 4.4 ve üzeri
 • Fiyatı: 7,99 ABD doları

Franz Kafka Video oyunu

Kafkaesque, bir şeylerin önünde görmek için genellikle istenmeyen bir sıfattır, ancak bazen, tam olarak ne için gidiyorsunuz. Bu, Deponia macera oyunlarıyla tanınan Deadalic Entertainment tarafından yayınlanan bu edebi macera / bulmaca başlıklarındaki durumdur . Saçma ile yüzleşmeye hazır mısın?

 

Bir tartışma iyi (eğer bu yönünü ortaya thrash istiyorsanız ama bir yerde bir kafede yaktı grad arkadaşlarıyla vardı ne kadar iyi Kafka için gerçek haraç tartışmalıdır olarak oyun çalışır AndroidPIT yorum bölümüne, buyurun). Kafkas’ın yazılarının anlamsızlığı ve hüsranı, video oyunu formatında rahatça oturamayabilir, eğer yaratıcı, konseptin içine girmeye karar vermiş olsaydı.

Ne Franz Kafka Videogame  kesinlikle is Ancak saçma ve gerçeküstü unsurları sanatsal çekici ve ağır Play Store’da, üzerinde daha benzersiz ve ilginç bir bulmaca oyunlarından biridir. Bununla birlikte, bu, çılgınlık için bir yöntem olmadığı anlamına gelmez, ve kesinlikle mantıksal olarak zorlukların üstesinden gelebilirsiniz (ve eğer yapamayacağınız takdirde oyun yararlı ipuçları bırakacaktır). 

Oyunun öyküsü, sadece K. olarak bilinen baş kahramanı izliyor. Kendisini, üzerinde çok fazla kontrole sahip olmadığı ve üzerinde çok fazla kontrole sahip olmadığı tuhaf durumlara ittiği saçma bir macerayla. Şimdiye kadar, Kafka ve evet, Metamorfoz hayranları için bir noktada bir hata dönüşümü var.

Bu oyunla ilgili bir sorun var ve bu hayat gibi, Franz Kafka Video oyunu hem kafa karıştırıcı hem de kısa. Ancak, bu Kafka meraklıları nasıl böyle olabilir. Sadece bulmaca oyunu gazilerinin birkaç saat içinde kolayca bitirebileceği konusunda uyarılmalıdır. Ancak, stilini takdir etmek için, birkaç kez oynamak için güzel ve ilginç.

 

 • Uygulama sürümü:  1.0.1
 • Uygulama boyutu:  199 MB
 • Uyumluluk:  Android 4.1 ve üzeri
 • Fiyatı: 3,99 ABD doları

Pokemon Görev

Akıllı telefonlar gelişmeye devam ederken, telefonlar ve oyun konsolları arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başlıyor. Bu, ultra güçlü oyun telefonlarının yeni trendinde de görülebilir ; ancak aynı zamanda iOS ve Android’de de ortaya çıkan birçok modern PC ve konsol unvanıyla başka şekillerde de görülebilir .

Bu, Pokémon Quest oyununda, aslında Nintendo Switch’de başlatılan, ancak akıllı telefonunuzda mükemmel bir şekilde oynanan bir oyun. Pokémon evreninde macera oynamak için ücretsiz bir Pokémon Quest bir twist ile Pokémon mu, yoksa bir köşesi olmalı mı? Yeni oyunun temel sanatsal hilesi, bir tür sevimli faktör olarak hizmet eden Minecraft-esque blocky art tarzıdır, ama aynı zamanda alanı kontrol ettiğiniz şekilde oyun oynamayı da etkiler.

Blok tarzı, Pokémon Quest’in tek garip tarafı değil . Oyun, titrek cep canavarlarını yakalamak için Pokéball yöntemini terk ederek geleneği kırar. Bunun yerine, canavarları yiyecek kokusuyla çekmek zorundasınız. Konuşacak gerçek bir hikaye yok. Sadece bil, Pokémon’u yakala. Yakalayın onları. Hepsini Yakala.

Gıda, dünyayı Pokémon Quest’de dolaştırıyor . Üç kişilik bir ekibiniz oluncaya kadar Pokémon’u çekmek için ana kampınızda yemek pişiriyorsunuz. Daha sonra ada çevresindeki keşif gezilerine çıkabiliyorsunuz ve orada bulunan yeni yemek tarifleri için malzemeler toplayarak orada yaşayan vahşi kübik Pokémon’la savaşabilirsiniz.

Bu yüzden yemek pişirme ve keşifler ana oyunu sağlıyor, ancak sert taraftarlar oyunun temelde ‘enerji’ üzerinde çalışan para kazanma şemasında rahatsız olabilirler. Gördüğünüz gibi, oyuncu karakteri adanın yardımı ile adayı keşfeder. Batarya, oyun zamanınızı sınırlandırır. Bu pili şarj etmek için bekleyebilir veya daha fazla Pokémon çekmek için üssünüzü daha fazla pişirme tenceresiyle yükselten gerçek parayla ödeyerek hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Eğer gerçekten hepsini yakalamak zorundaysan, onu yavaş ve istikrarlı bir şekilde almaya ya da hızlandırmak için biraz nakit çıkarmaya hazır ol. Zamanınız veya paranız yoksa  Pokémon Quest hala çekici bir zaman katili. Mew ve Mewtwo dahil olmak üzere tüm orijinal 151 Kanto Pokemon kübik formda tamamlanabilir, bu yüzden klasikleri hayranları işlerini onlar için kesiyor.

 • Uygulama sürümü:  1.0.0
 • Uygulama boyutu:  219 MB
 • Uyumluluk:  Android 4.4 ve üzeri
 • Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

 

Haziran

Yaz mevsiminin iyi hislerini hissetmek için hangi oyunlar şekillenecek? Bazı güçlü yarışmacılar, Haziran ayında Play Store’a, sıradışı bir sonsuz koşucudan Square Enix’in tam yağlı premium RPG’sine kadar çoktan inmiş durumdalar. Hadi bir bakalım.

 

Surfatron

Surfatron  , Pixelverse içine hapsedilmiş 90’lardan oluşan bir görüntülü oyun konsolu olan Dusty’nin kontrolüne geçen sonsuz bir koşucu tarzı çizgi sörfçü oyunudur – donanım ile halihazırda yüklü olan oyun kartuşu arasında bulunan alan ve zaman – ve Kim böceklerle savaşmalı ve oyun devlerini gevşeterek yozlaştırır.

 

Tanıdık geliyor mu? PC ve PlayStation 4 platformlarının ‘ Rad Rodgers: World One ‘ taraftarları, Dusty’yi epynonymous Rad’in yardımcısı / silahı olarak tanıyabilir. Aynı fanlar, Pixelverse’da toplanan powerup’ların da iki oyun arasında geçebileceğini bilmek isteyebilir.

 

Surfatron’un kendisi, para ve güç toplayan uzun parlak çizgilerle sörf yapmak, farklı rotaları keşfetmek için uzayda riskli atlayışlar yapmak ve kuyruklarda devriye eden dev canavarlardan ve kuyruklarınızda dev bir canavardan kaçınmaktan zevk alan eğlenceli, şık bir çizgi yarışçısıdır.

Oyun öğrenmesi kolay ama ustalaşması zor. Seviyeler, atasözü boynunuzu keşfetmeye zorlamak için kazançlı gizli çizgiler içerir, ancak ölmeden önce sadece çizgiler arasında sınırlı bir zaman harcayabilirsiniz, böylece ne zaman ve nerede hızlanacağını bilmek oldukça gergin olabilir.

Ek bir teşvik olarak, seviyelerin dişli ödüller için tamamlayabileceğiniz hedefleri vardır: Temelde Dusty ek kalkanlar, powerup’lar için daha uzun erişim, vb. Verebilecek yükseltmeler. Sosyal bir unsur da var, Facebook’ta arkadaşlarınızla her birini yenmek için rekabet edebilirsin diğer yüksek puanlar. 

Surfatron ‘un mekanikleri iyi hazırlanmış ve büyük bir rahatlık yaratıyor ama oyunun çekiciliğini çeken şey, çekici tasarım, ilgi çekici müzikler ve klasik oyunlarda güç oyunlarında ve aynı zamanda da snarky quiplerinde (ve küfürlerde) arsız referanslar. Dusty, Duke Nukem’in sesi Jon St. John’un izniyle.

 

 • Uygulama sürümü:  1.0
 • Uygulama boyutu:  76 MB
 • Uyumluluk:  Android 4.0.3 ve üstü
 • Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

Homo Machina

Highbrow Avrupa medya grubu ARTE’nin yeni oyunu ilgi çekici bir konsepte sahip. İsim, sizi öncül olarak uyaran Homo (man) ve Machina’dan (makine) oluşmaktadır. Bu oyun, squishy, ​​leaky, throbbing et-damarlarımızı mekanik kontraksiyonlar olarak yeniden canlandırır. Temel olarak, tekerlekler, çarklar, boru konveyör bantları ve vanalar biyolojik damarlar ve organların yerini alır.

Darjeeling’deki geliştiriciler, insan vücudunun işleyişini metafor olarak kullanan insan vücudunun çalışmalarını tarif eden bir doktor ve bilim adamı olan Fritz Kahn’ın eserine ilham kaynağı olarak değiniyor. Homo Machina ile oynamak , bana başka bir ünlü figürü de hatırlattı: Rube Goldberg, karmaşık mekanik mekanizmaların çizimleri oyunda uyandırılan sanatçı.

 

Eğer insan vücudu dev bir fabrikaya benzeyen bir makineyse, oyuncu personelin yönetimiyle görevlendirilir: işi olan her şeyi düzgün bir şekilde sürdürmek için küçük bir kişi içinde. Oyunun hikayesi, bir yemek yemek gibi basit bir şeyden, bir tarih gibi daha karmaşık olanlara kadar, oyun bulmacaları olarak gezinmek için birkaç durum sunuyor. Gerçek insan bedeninde olduğu gibi, her şey birbiriyle bağlantılıdır, bu yüzden bir problemi çözmek, vücudun farklı bölümlerinde birkaç parçanın tamamlandığından emin olmanızı gerektirir.

Sanat tarzı ve Homo Machina’daki eski zaman haberciliği ses efektleri bir zevktir ve ARTE ile tipik olarak, oyunun bir eğitim unsuru vardır. Bedenin gerçekçi bir tasviri olmasa da, Fritz Kahn’ın ruhuyla, metafor aracılığıyla birkaç öğretim noktasını gizleyerek, çocuklar için güzel bir hediye (tam anlamıyla anlamıyorlar).

 

 • Uygulama sürümü:  1.0.2
 • Uygulama boyutu:  487 MB
 • Uyumluluk:  Android 5.1 ve üzeri
 • Fiyat: 3 $

Valkyrie Profili: Lenneth

Enix Square son zamanlarda hislerimle oynuyor. Başlangıçta bu hafta başlarında şirkette hayal kırıklığına uğramıştım. Go serisi oyunlarda ( Hitman Go , Deus Ex Go , Lara Croft Go ) daha fazla taksit olmayacaktı. Kalbim Valkyrie Profile , JRPG’lerin altın çağı, bu hafta Play Store’a vurdu.

 

Valkyrie Profile’nin mobil portu, daha keskin grafikler ve hikayenin herhangi bir yerinde özgürce kaydedebilme yeteneği gibi birkaç modernizasyonla PSP versiyonuna dayanıyor. Uygulama içi satın alımlar eklendi, bu da arsız gibi görünüyor, ancak endişelenmeyin: tam oyunu satın alırsınız, ancak IAP’ler temelde sadece çift XP gibi hilelerdir.

Oyun dokunmatik kontroller, sanal düğmeler veya harici bir denetleyici ile çalınabilir. Oyunun, yan kaydırmalı platformer tarzı bir harekete sahip olması (yana doğru olduğu gibi, ‘profil’ isminin kökeni) olduğundan, kesin sıçramalar garip olabilir, ancak çoğu zaman kontroller çok iyi uygulanmıştır.

Valkyrie Profili , geleneksel olmayan hikaye ve mekaniğin bir kombinasyonu sayesinde büyük ölçüde bir kült yarattı. Hikaye Norse mitolojisine dayanmaktadır. Titular valkyrie olarak oynuyorsun, Lenneth. Senin görevin mi? Sonradan yaşamın savaşçıları olan Einherjar olmak için güçlü ruhları toplayarak Ragnarok’a hazırlanın. Bunu yapmak için, onları Midgard’da bulmanız ve son savaşa katılmak için onları Valhalla’ya göndermeden önce eğitmeniz gerekir.

Oyunun hikayesi gerçekten çok iyi, seçiminize bağlı olarak birden fazla son var, Valhalla’ya ne zaman ve ne zaman gönderirsin. Bu oyunda ilerlemenize yardımcı olmak için partinizde faydalı bir yeni savaşçı tutmaya çalışıp vermemeniz gerektiğini veya belirtilen görevinize göre Valhalla’ya göndermenin zor bir dengeleme eylemidir. Farklı seçimler farklı anlatı sonuçlarına yol açarak, bu RPG’ye bol miktarda tekrarlanabilirlik ekliyor.

 

Muharebe aynı zamanda ilginçtir, parti saldırılarınızı, düşman savunmasını kırabilecek güçlü kombolar oluşturmak için zamanlamaya dayanarak. Doğal olarak, kasabaları ve zindanları keşfetmekten elde edilen en iyi eşyaları donatmak bunun için çok önemlidir. Bir emektardan küçük bir ipucu: Oyununuz için zorlu mod seçtiğinizden emin olun, çünkü oyunun son aşamalarını daha kolay zorluklardan daha yönetilebilir hale getirecek birçok ekstra alan ve eşya kilidini açar.

 

Onsekiz dolar için Valkyrie Profili çok soruyor. Ama fantastik bir hikaye, çekici karakterler, güzel (tarihli) spritework ve harika bir film müziği ile, RPG hayranları paralarının değerinden daha fazlasını elde edecekler.

 

 • Uygulama sürümü:  1.1
 • Uygulama boyutu:  0.94 GB
 • Uyumluluk:  Android 4.4 ve üzeri
 • Fiyatı: 17.99 $

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor