arama

Kaldırılamayan Android Uygulamalar Nasıl Silinir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Şu an çocuklara ve genç nesile baktığınız da aslında bilgisayara alışmış hatta onunla yatıp kalktığını görebiliyoruz. Ancak bir sıkıntı var ki bu android sistemde silinmeyen uygulamaların kaldırılması oluyor. Çünkü bu silinemeyen uygulamalar aynı zamanda cihazın da yavaşlamasına neden oluyor.  Biz evet bilgisayar ve akıllı cihazları kullanıyoruz ancak android sistemine de çok fazla hakim olduğumuz söylenemez yani android kullanımını bilmiyoruz hatta yaşı biraz daha büyük olanlar bu sistemden tamamen uzak durumda. Ancak bu konuda endişe etmeye gerek te yok diyebiliriz çünkü bu makalemiz içerisinde android’ de kaldırılamayan uygulamalar konusunda detaylı bir anlatım yapacağız bu yüzden yazımızın tamamını okumanızı öneriyorum.

kaldirilamayan-android-uygulamalar

İlk olarak şunu söyleyebiliriz.  Uygulamanızın silinmemesinin bir değil birden fazla nedeni olabilir mesela zararlı bir yazılım entegre edilmiş bir uygulama olabilir bu da cihazın arka planında sürekli olarak çalıştığı için silinme esnasında hataya neden olabilir. Arka planda çalışan bir uygulamanın silinmesi söz konusu değildir.

Genelde uygulamalar kurulum esnasında sizden yönetici olarak izin istiyorlar sizde bu konuya dikkat etmediğiniz için bu izni onlara veriyorsunuz ve onlarda orada kalıyorlar. Bir diğer konu ise üretici firmanın sistemsel olarak atamış olduğu uygulamalar onları da kaldırmanız mümkün değildir.

android-kaldirilamayan-uygulamalar-nasil-silinir

Android Kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak

Android telefonunuzda “Ayarlar / Uygulamalar / Kaldırmak istediğiniz uygulamaya tıklayın” açılan ekranda uygulama hakkında bütün detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Önce “Zorla Durdur” seçeneğine dokunun, sonra “Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun. Bu seçenek bazı güncel sürümlerde olmayabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.