arama

Android’de kaydırma ekran görüntüleri nasıl yakalanır?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Nazlı Şen Nazlı Şen
 • 1 Star
  Loading...

Üst menzilli Samsung ve Huawei akıllı telefonların en kullanışlı özelliklerinden biri, herhangi bir Android telefonda bulunabiliyor. Tüm sayfanın ekran görüntülerini daha uzun süre çekmenizi sağlayan ‘Kaydırma yakalama’ hakkında konuşuyorum. Ekran görüntülerini manuel olarak bir dosya haline getirmek için bir araya getirmenize izin veren bir ton uygulama vardır, ancak bu çok sıkıcıdır. Android’de kaydırma ekran görüntüsü özelliğini zahmetsizce nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda kaydırma yakalama nasıl kullanılır

Not 5’teki Samsung kullanıcılarına sunulan ve büyük ölçüde Galaxy S7 için geliştirdiği , ‘Daha fazla yakala’ adında çekici bir özellik oldu. Bu, bir sayfanın tek bir uzun ekran görüntüsünü, en baştan ve en alta doğru, bir dosyada gezinmenizi sağladı. Bu özellik Galaxy S8’in  yeni bir ‘Kaydırma yakalama’ takma adıyla geri dönüş yaptı  ve tabii ki en son Galaxy S9’da keyifle izlenebilir . İşte böyle yapıldı:

 1. İlk olarak, etkinleştirmek  Akıllı yakalama  gelen  Gelişmiş ayarlar .
 2. Bir çekim yapmak istediğiniz ekrana gidin.
 3. Normal gibi bir ekran görüntüsü alın.
 4. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra   , ekranın alt kısmında görüntülenecek seçeneklerden Scroll capture (daha önce “daha ​​fazla yakala”) üzerine dokunun.
 5. İşi bitirinceye kadar sayfayı aşağı kaydırmak için Kaydırma yakalama düğmesine dokunmaya devam edin .

Huawei akıllı telefonlardaki scrollshots nasıl kullanılır?

EMUI 5.0’dan itibaren, Huawei Mate 9 ve  Mate 10  cihazları, kaydırma ekran görüntülerini almanıza izin veriyor. İşte nasıl yapılacağı: 

 1. Kaydırma ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı bulun.
 2. Güç  ve  Sesi kısma  düğmelerini aynı anda basılı tutun 
 3. Birkaç saniye sonra, resmi başarıyla yakaladığınızı bildiren bir animasyon görünür.
 4. Animasyon kaybolmadan önce Scrollshot  seçeneğine dokunun. 
 5. Hemen hemen, telefonunuz ekranda aşağı doğru kaymaya başlayacak ve orijinal ekran görüntüsüne eklenecektir. Siz durmasını söyleyen ekrana dokunana kadar kaydırmaya devam edecek
 6. İncelenmesi için, ekranda artık scrollshot görüntülenecektir. Buradan, resmi paylaşabilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Herhangi bir Android cihazda ekran görüntülerini nasıl kaydırılır?

Ancak herkes yüksek kaliteli bir Galaxy veya Huawei Mate akıllı telefona sahip olamaz. Neyse ki, kaydırma yakalama tadını çıkarmak zorunda olmak zorunda değilsiniz. Android’in kendisinde pişirilen bir özellik olmasa da, bunun yapılması mümkün değildir. Galaxy telefonlarına sahip olmayanlarınız için günü kurtarmak için Stitch & Share adlı üçüncü bir parti uygulaması var.

 

Bu sezgisel uygulama, normalde yaptığınız gibi ekran görüntülerini almanıza izin verir, daha sonra bunları otomatik olarak sizin için birleştirir (el ile yapmanız gereken diğer uygulamaların aksine). Tek yapmanız gereken, ekran görüntüsünü tek bir dosya olarak kaydetmek ve hatta onu daha sonradan uygulamadan paylaşmanıza bile olanak tanır.

Play Store’dan Stitch & Share ile tüm bir web sitesinin, haber makalesinin veya uygulamanın ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Onu indirip gerekli izinleri verdikten sonra, ilk ekran görüntüsünü her zamanki gibi al. İlk ekran görüntüsünde görünenin sadece küçük bir kısmı ekranda görünene kadar aşağı doğru ilerleyin, ardından bir sonraki ekran görüntüsünü alın.

 

İstediğiniz her şeyi çekene kadar bu adımı tekrarlayın. Ardından, telefonunuzun bildirimler panelini açmak için aşağı kaydırın ve uygulamayı açmak için Stitch & Share bildirimlerine dokunun. Veya Stitch & Share uygulamasını açabilir ve otomatik olarak dikilmesini istediğiniz ekran görüntülerini seçebilirsiniz. Buradan, uzun ekranınızı kaydetmek için yeşil oka dokunun.

 

 

Stitch & Share uygulamasının yapabileceği bir örneği görmek için, aşağıdaki çok uzun, maksimum çözünürlükteki ekran görüntüsüne bir göz atın. Uygulamanın bir takım kusurları vardır, yani sonuçlar her zaman mükemmel değildir ve ücretli bir sürüme yükseltme yapmadığınız sürece sağ altta küçük bir filigran görünecektir. Bu söyleniyor, bu çok kullanışlı ve kullanışlı bir uygulama.