arama

Andy Rubin’in Essential’ın, senin gibi davranan bir AI telefonu üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Halen geliştirilmekte olan cihazın kullanıcının adına metinlere ve e-postalara yanıt vermesi bekleniyor.

Tüketici elektroniği başlangıcı Temel Ürünler’in, kullanıcıları taklit etmek ve onların adına mesajlara yanıt vermek için yapay zeka kullanacak yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg’in raporuna göre gadget, şirketin ilk donanım ürünü olan Essential Phone’un geçen yıl tüketicilerle buluşamamasından sonra en son odak noktası oldu.

Bloomberg , geliştirilmekte olan yeni cihazın, kullanıcıları telefonlarından kurtarmak için tasarlandığını bildirdi. Küçük bir ekrana sahip olacak ve öncelikle sesli komutları kullanarak kontrol edilebiliyorken, yerleşik AI ajanı sahibini taklit edecek, e-postalara ve metin mesajlarına otomatik olarak yanıt verecek ve randevuları kendi adına randevu alacaktır.

Daha önce Android işletim sistemini yaratan Essential Products kurucusu ve CEO’su Andy Rubin, bu türden bir kullanıcı deneyimini daha önce canlandırdı. Geçen yıl  Bloomberg’leyaptığı bir röportajda , “sanal bir versiyon” olan bir telefonun hayalini özetledi. Bu ürün, Rubin’in akıllı telefon kullanımının günlük yönetimi hakkında unutabileceğini söyledi. Rubin, “Hayatınızın tadını çıkartabileceğiniz, yemeğinizi yedikten sonra, telefonunuza dokunmadan da olabilirsiniz ve sizin adınıza bir şeyler yapmak için telefonunuza güvenebilirsiniz” dedi.

Bu, Spike Jonze’nin 2013 tarihli filmi “ The” filmini izleyen herkese tanıdık bir vizyon ve birçok büyük teknoloji şirketinin Google’da kayda değer bir öncü olarak çalıştığı bir özellik.

GOOGLE, SİZİN ADINIZA REZERVASYONLAR VE EKRANLI ARAMALAR YAPAN AI SİSTEMLERİ OLUŞTURDU.

Şirketin Dubleks yazılımı zaten insan seslerini taklit ediyor ve bir restoranda saç kesimi veya masa rezervasyonu gibi temel görevleri gerçekleştirebilir. Ve dün, yeni Pixel 3 telefonlarının piyasaya sürülmesi sırasında, Google, kullanıcıların çağrılarını ekranlandıracak yeni bir özellik gösterdi. Bir AI ajanı , arayanlara yanıt verir ve kullanıcılara telefonlarını alma veya spam ise numarayı engelleme seçeneği sunmalarını söyler. Diğer şirketler benzer projeler üzerinde çalışıyorlar, örneğin işyerinde kullanıcılar için toplantılar yapabilen sohbet masaları gibi .

Ancak, bu projelere rağmen, diyaloga dayalı AI hala nispeten basittir. Örneğin, Dubleks söz konusu olduğunda, aracı sadece dar bir odağa sahip çağrıları işleyebilir (yani, eğer restorana ne zaman geleceksiniz?), “Kaç kişi vardır? için rezervasyon yapıyorsunuz? ”vb. Ve Alexa veya Siri gibi bir AI asistanını kullanan herkes bu programların devasa sınırlamalarından haberdar olacaktır. Rubin’in vizyonu kâğıt üzerinde zorlanırken, teknoloji henüz desteklemiyor.

Temel Ürünler için, bu bildirilen cihaz aynı zamanda alaka düzeyindeki son çekimi olabilir. Şirket, 300 milyon dolar destekle iyi finanse ediliyor, ancak ilk cihazı bir floptu. Mayıs ayında, o edildi bildirilen şirket satış için ve bir takip telefon, Essential Telefon 2, iptal edildiğini olduğunu. Rubin, geçen Kasım ayında , Google’da sahip olduğu ” uygunsuz ” bir ilişki raporlarını yayınladı. O Esansiyel döndü Aralık ayında.

etiketlerETİKETLER