arama

Anonim Microsoft ve Amazon çalışanları, Orta Düzeyde konuştu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Jeff Bezos bu hafta Wired konferansında sahneye çıktığında , izleyicilere , orduda çalışmak gibi potansiyel olarak popüler olmayan kararlar almak için bir iş liderinin işinin bir parçası olduğunu söyledi .

Bir gün sonra, bir Amazon çalışanı Salı günü, bu kararların neden popüler olmadığını açıkladı. In halka açık mektupta Orta yayınlanmıştır, şirkette anonim işçisi Amazon’un yüz tanıma aracı, Rekognition ilgili endişeleri sıraladı. Ürün, ACLU’nun firmanın polis departmanlarına sunduğunu ve ciddi sivil özgürlüklere yol açtığını açıkladığı Mayıs ayından bu yana ateş altında .

“BEZOS’UN BU ENDIŞELERİN FARKINDA OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Çalışan, “Bezos’un bu endişelerin ve şu anda sektör çapında konuşmaların farkında olduğunu biliyoruz” diye yazdı. “Sahnede, büyük teknoloji ürünlerinin otokratlar tarafından istismar edilebileceğini, hatta sömürülebileceğini kabul etti. Fakat Amazon’un kendi teknolojisinin kötü kullanımlarını önlemek için nasıl hareket edeceğini açıklamak yerine, Bezos toplumun ‘bağışıklık yanıtını’ beklememizi önerdi. ”

Bir haftadan daha az bir süre içinde bir teknoloji çalışanından gelen ikinci anonim yayın mesajı. Cuma günü, bir Microsoft çalışanı , ABD’nin Savunma Bakanlığı’na bulut hizmetleri sağlamak için şirketin 10 milyar dolarlık bir sözleşmedeki faiziyle ilgili olarak Orta konusunda endişelerini ayrı ayrı dile getirdi .

 “Birçok Microsoft çalışanı, inşa ettiğimiz şeyin savaşı sürdürmek için kullanılması gerektiğine inanmıyor,” diye yazdı. (“Microsoft, 12 Ekim’de JEDI sözleşmesiyle ilgili teklifini sunmuştu,” diyen bir sözcü, “Bu mektubun orijinalliğini doğrulamak için bir yolumuz olmasa da, çalışanları her zaman görüşlerini paylaşmaya teşvik ediyoruz. bizimle.”)

Orta seçiminin kendisi dikkat çekicidir: geçmişte, kullanıcıların birinci şahıs katliamları için bir yer ve bir teknoloji şirketi ethos ile inşa edilmiş bir platform. Medium dergisinin editör yardımcısı olan Siobhan O’Connor, yayınların kendilerine tanıdıkları bir kişi tarafından getirildiğini ve yazarlarının çalışan olarak doğrulandığını söyledi.

 Her iki gönderi de Medium’un kapılı ödeme duvarının arkasındaydı ve O’Connor’ı geniş bir okuyucu kitlesine sahip olduklarını söylese de, bir miktar erişimi sınırlıyordu. Harfleri “özellikle Orta Düzeyde bir platformun okuyucuları için ilginç” olarak tanıdığını söylüyor.

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu