arama

Apple Bulut Teknolojisi İle Çalışmaya Başlıyor

samsung galaxy j,samsung galaxy j710
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Apple’nin yıllardır rakiplerinin üzerinde bir çalışma yaparak onları geride bıraktığını biliyoruz ve bugün teknoloji denildiğinde de akla gelen ilk konu bulut teknolojisi oluyor. Apple’nin de rakipleriyle arasına fark atmak ve onların da bu teknolojide önlerine geçmek için çalışma yaptığı yönünde bilgiler alıyoruz.

Bulut teknolojisi günlük hayatımızda bir çok alanda bizlere yardımcı oluyor bu yüzden de önemi oldukça büyük. Bugün gelişmiş olan tüm firmaların son 10 yılına baktığınızda bu teknolojiyi kullandığını ve de burada kendilerini daha da geliştirmek için büyük yatırımlar yaptığını görüyoruz.  Örneğin Microsoft, google ve amazon bu alanda yatırımlarına güç vermiş firmaların başında geliyor.  Apple ise bulut teknolojisinde yeni çalışmalar yaparak kendi teknolojisini biraz daha ortaya koymak istiyor.

bulut-teknolojisi

Bulut Teknolojisi İle Yeni Bir Servis mi Yolda?

Bulut teknolojisi sayesinde büyük bir depolama alanı teknolojisine sahip olunduğunu biliyoruz ve dolayısıyla bu platformda yer alan firmaların ekiplerini de bu teknolojiye hakim olarak yetişrimesi gerekiyor.  Örneğin Cupertino merkezli şirket, farklı konumlardaki ekiplerini tek bir noktada toplayarak daha verimli bir hizmet sunabileceğini düşünmekte.

DAHA UYGUN FİYATLAR YOLDA!

ABD’ li teknoloji devi Apple uzun süreden beridir iCloud servisinin depolamasını kullanıyordu bu da maliyetleri  artıran bir durumdu. Örneğin Google, anlaşmalı olduğu firmalardan ve kendi cihazlarından satın alan kullanıcılara Bulut servisine sınırsız fotoğraf yedekleme gibi kampanyalar sunabiliyordu. Ancak marka, farklı şirketlerin sunucularını kullandığı için minumum düzeyde ücretsiz alan vererek daha fazlasını ücret karşılığında vermek zorunda kalıyordu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.