arama

Apple, iOS 10.3 Güncellemesini Yayınladı

Apple, iOS 10.3 Güncellemesini Yayınladı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Geçtiğimiz Pazartesi günü Apple’da çalışan mühendisler için oldukça yoğun bir gündü. 4 farklı işletim sistemi için yeni güncelleme yayınlayan Apple, iOS 10.3, macOS 10.12.4, watchOS 3.2 ve tvOS 10.2 sürümlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Her biri oldukça gelişmiş özelliklerle donatılan ve hata gidermelerini barındıran güncellemelerin en önemlisi, kuşkusuz iOS 10.3 oldu.

AirPods’umu bul özelliği geldi

Yeni sürümle birlikte artık iOS cihazınızı kullanarak AirPods isimli kablosuz kulaklığınızı bulabileceksiniz. iPad veya iPhone’unuza bağladığınız AirPods’ları harita üzerinde işaretleyerek alarm çaldırabilmeniz mümkün olacak. Böylece etrafınızda bulamadığınız kablosuz kulaklıkları çok daha rahat bir şekilde geri bulabileceksiniz.

Güncelleme kapsamında App Store’da da köklü değişiklikler gerçekleştirildi. Mağazada yer alan oyun ve uygulamaların ortalama puanının hesaplandığı algoritmada iyileştirmeler yapıldı. Artık geliştiriciler de olumsuz yorum yapan kullanıcılara cevap verebilecek.

Mail uygulamasında yapılan yenilikler sayesinde tıpkı Gmail’de olduğu gibi konu başlıkları şeklinde yazışmalar görüntülenebilecek. Uygulama ikonlarının önemli bir kısmı dinamik, yani hareketli hale getirildi.

Siri çok daha gelişti

Ve Siri… Apple’ın akıllı asistanından bahsetmemek olmazdı. Hindistan’da çok yaygın olan kriket maçlarıyla ilgili skor gelişmeleri artık Siri’den öğrenilebilecek.

watchOS 3.2’de neler değişti?

Apple akıllı saatleri için geliştirdiği watchOS 3.2’de nihayet Siri’yi üçüncü parti yazılımlarla kullanabilmenize imkân tanıyor. Tıpkı telefonlarda olduğu gibi WhatsApp’ınıza gelen mesajları görüntüleyebileceksiniz. Lyft isimli taksi çağırma uygulamasını kullanabilmek de yine seçenekleriniz arasında bulunuyor artık.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ