arama

Apple iPhone 7 Etkinliği: Neler Bekliyoruz?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Apple’ın iPhone 7’yi tanıtacağı yönünde kuvvetli emarelerin bulunduğu etkinliğinin tarihi netleşti. 7 Eylül’deki etkinliği canlı olarak takip edebilmeniz için bir sayfa oluşturan Apple, ABD saatiyle saat 10’da başlayacak olan programı bu adreste yayınlayacak. Peki, Apple bu etkinlikte hangi modelleri tanıtacak? Programdan neler bekliyoruz, ne umuyoruz, ne bulabiliriz?

iPhone 7 ve iPhone Plus

iphone_leak_stufftv_blueprint_version

Daha önce de yeni iPhone 7 modeline dair birçok haber yayınlamıştık. Çift lensli olması beklenen kamera, yükseltilmiş batarya kapasitesi, yeni renk seçenekleri ve 3.5 mm’lik kulaklık girişi iptal edilmiş iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; Apple’ın etkinliğinde tanıtması beklenen modellerin başında geliyor.

Geliştirilmiş iPad Pro 12.9

apple-ipad-pro-drawing

Android işletim sistemine sahip tabletlere nazaran daha çok tercih edilen iPad, Pro sürümüyle istediği satış rakamlarını elde edememişti. 3 gün sonraki etkinlikte tanıtılacak geliştirilmiş iPad Pro ile Apple bu durumu tersine çevirebilir. Ancak iPad modellerinin genelde Ekim ayında düzenlenen lansmanlarda tanıtıldığını hatırlamakta fayda var. Yani geliştirilmiş iPad Pro başka bir tarihte de tanıtılabilir.

Apple Watch 2

apple-watch-review-10

Haber sitelerine konu olan sızıntılara göre Apple Watch 2, önceki modellere nazaran daha ince ve hızlı olacak. Üst seviye bir GPS ve barometreye sahip olması da beklenen cihazın dış görünüşünde köklü değişikliklere gidilmesi planlanmıyor. Ancak farklı kayış modellerinin de seçenekler arasında yer alması umuluyor.

iOS 10, WatchOS 3 ve MacOS Sierra

macos_siri

Apple’ın önceki etkinliklerinde yeni işletim sistemlerini de tanıttığını biliyoruz. Şirket 7 Eylül’deki etkinlikte de bu alışkanlığı devam ettirebilir ve iOS, watchOS 3 ve MacOS Sierra’yı tanıtabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.