arama

Apple, Kıvrılabilir Ekranlı iPad Pro Üretebilir

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Android işletim sistemine sahip tabletlere nazaran daha yüksek satış rakamlarını elde eden iPad Pro, sahip olduğu güçlü teknik donanım ve akıcı işletim sistemi sayesinde sürekli olarak yenilenmeye de devam ediyor. Şuanda satışta bulunan 12.9 inçlik modeliyle üreticisi Apple’ı mutlu etmeyi başaran tablet modeli, önümüzdeki yıllarda iki farklı yeni sürümle tekrar satışa çıkarılabilir.

Ming-Chi Kuo isimli analistin Apple Insider’a verdiği rapora göre Apple, yenilenmiş iPad Pro’nun 10.5 inçlik bir modelinin önümüzdeki yıl satışa sunabilir. 2018 yılında ise kıvrılabilir AMOLED ekranlı bir iPad Pro bizleri bekliyor olabilir.

Piyasada satılan çoğu tablette bulunan Android işletim sistemi, belli bir standarda sahip olmamasından dolayı eleştirilere konu oluyor. Her üretici farklı ekran boyutlarında tablet üretmeye devam ederken, Apple 9.7 inçlik iPad ve 7.9 inçlik modeller üretmekte kararlılığını koruyordu. Geçtiğimiz yıl iPad Pro’yu satışa çıkararak ekran boyutları arasına 12.9 inçi de ekleyen şirket, önümüzdeki yıl radikal bir gelişmeye daha imza atarak 10.5 inçe doğru yelken kırabilir.

9.7 inçlik iPad’den 10.5 inçe yükselmek pek de büyük bir değişiklik gibi durmasa da, iPad Pro’nun ortalama bir laptopa benzemeye başlaması da ilginç bir nokta. Microsoft’un Surface 3 modeli gibi klavyeyle buluştuğu zaman laptop işlevi görebilecek olan yeni modelde A10X çipin kullanılması da diğer beklentiler arasında yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Apple’ın yeni geliştirdiği A10X çipi, yeni çıkacak olan iPhone 7’de de kullanılacaktı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor