arama

Apple Store Mağazalarının İsimleri Değişiyor!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

iPhone ve iPad başta olmak üzere Apple tarafından geliştirilen tüm akıllı telefon ve bilgisayar modellerinin sergilendiği, teknik servis işlemleri için randevuların verildiği Apple Store’larda isim değişikliğine gidildi. Kaliforniya merkezli şirket bundan sonra mağazaları için Apple Store yerine yalnızca Apple ismini kullanacak.

Söz konusu bu isim değişikliği, Apple’ın ABD’nin San Fransisco şehrinde açtığı devasa büyüklükteki mağazayla başladı. Yalnızca “Apple Union Meydanı” ismini taşıyan bu mağazanın yanı sıra birçok mağaza da “Apple Dünya Ticaret Merkezi”, “Apple Beşinci Cadde” gibi isimlerle hizmet vermeye başladı. Görüldüğü üzere hiçbir mağazanın ismi artık “Apple Store” olarak kullanılmıyor.

MacRumors’a yansıyan habere göre Apple, mağazalarda çalışan personeline e-postayla gönderdiği bildiride bu değişikliği duyurdu. İsim değişikliği en son açılan mağazalardan başlayarak eski mağazalara doğru uzanacak ve zamanla tüm Apple mağazalarının ismi yalnızca Apple olarak kullanılacak.

Peki, bu değişikliğin arkasında ne var?

Apple’ın marka algısını yönetirken tıpkı ürün tasarımlarında olduğu gibi minimalist ve hassas bir çizgi izliyor olması, bu değişikliğin ana motivasyon kaynağı.

Teknoloji üzerine blog yazıları kaleme alan Jon Gruber de bu değişikliği destekleyenlerden. Apple’ın aldığı kararı neden doğru bulduğunu şu sözlerle izah ediyor: Gucci’ye alışveriş yapmaya gittiğinizde “Gucci’deydim” dersiniz, değil mi? “Gucci mağazasındaydım” demezsiniz. Apple da aynı algıyı oluşturmak için böyle bir değişiklik yapmış ve bence gayet de güzel olmuş.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor