arama

Apple’ın AirPower kablosuz şarj minderi nerede?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Apple’ın son donanım etkinliğindeki son sözünden bu yana tam bir yıl boyunca Apple’ın AirPower kablosuz şarj cihazı matı hala eksik.

Cupertino’da bu sabah şirketin iPhone etkinliğinde, yeni iPhone’larda mevcut olan kablosuz şarj teknolojisinden çok az bahsedildi, ancak şaşırtıcı bir şekilde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi şirketin AirPower kablosuz şarj matı hakkında söylediği tek bir kelime bile yoktu. “Erken” 2018.

Apple bile geçen yıl donanım etkinliğinin uygulandığı alanda AirPower mat örneklerine sahipti, ancak gecikmeler cihazın bu yılki şovundan ayrıldığını ve ürün yol haritasının daha da aşağıya çekildiğini gösteriyor. Apple’ın web sitesi AirPower şarj cihazı hakkında herhangi bir ayrıntı göstermezken , mat için tasarlanan AirPod’lar için “2018’de gelen” bir kablosuz şarj durumuyla ilgili ayrıntılar mevcuttu .

Sorun nedir ve neden buradaki büyük gecikme?

Yeni şarj teknolojisi, herhangi bir teknoloji şirketi için büyük bir sorumluluktur ve Apple, üç Qi şarj bobinini yastıklı bir keçeye yapıştırarak ve bir gün demeden daha karmaşık görünen AirPower şarj cihazı ile bazı çığır açan şeyleri deniyor.

İlk olarak, AirPower ile ilgili büyük bir anlaşma, Qi şarj cihazının bir standardı olması, en azından bazılarının bobinlerin Apple Watch ve yeni AirPods kasasıyla çalışmak için daha küçük olması ve bu durumda da Telefona kabaca tam bir hız şarjı sağlayabilen, muhtemelen termik için büyük bir mühendislik stres testi olan bir şey.

Sonuç olarak en büyük zorluk, Apple’ın pedi nerede oldukları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan aynı anda üç cihazı şarj edebilmenizi istemesidir. Bu, telefonunuzu şarj edebileceğiniz bir yere sokmak için telefonunuzu kullanmanız gereken Qi şarj cihazlarından farklı olarak, gerçekten de yastığın üzerine bir şey düşürmeniz ve şarj edebilmek anlamına gelir. Bu konuların bir kısmı Bloomberg’den  bu yaz başlarında bir raporda detaylandırıldı .

Geçtiğimiz yıllarda Apple’ın, AirPod’ları ve HomePod’u daha önce detavatörün olduğu zaman ufku içinde göndermesiyle ilgili bazı sorunları vardı, ancak Apple geçen yıl bu ürünle ilgili çok fazla ayrıntı verdi ve bu bile elde edilemeyecek kadar tuhaftı. WWDC veya bugünkü etkinlikte bir offs söz.

Apple’ın iOS cihazının buggy sürümüyle gönderdiği donanım cihazlarından biri, gece geç saatlerde bazı yamalara yol açabilir ve bir uygulamayı açamayan müşteriler, güç yönetimi kusurlarıyla uğraşan müşteriler için bir sorumluluk borcu olur. Bir şey ciddi olarak yanlışsa veya kablosuz şarj cihazı bir cihazı tespit ederken bir hata yapmaktaydıysa, eşleştirilmiş cihazlar teorik olarak ateş yakabilirdi.

Zorluklar göz önüne alındığında, Apple’ın test aşamasında bu konuya biraz daha dikkatli davrandığını, ancak konuların tasarımla birlikte yapılmadığı ve bunun yerine sadece üretimin ölçeklendirilmesiyle mümkün olabileceğini düşünebiliriz. Gerçekten bilmiyoruz çünkü Apple çömelme demedi, bunun yerine cihazı geçen yıl ilan etmeyi seçtiler, belki de gönderilmeden önce uğraşacak sorunların doğru bir kapsamına girmeden önce.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor