arama

Apple’ın Eski CEO’sundan Uygun Fiyatlı Yeni Telefon Modeli

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Apple’ın eski CEO’su olan, ilk çıkan Macintosh bilgisayarlarını Steve Jobs ile beraber tanıtan John Sculley’in kurduğu akıllı telefon markası Obi; geçtiğimiz yıl çıkardığı ucuz akıllı telefon modeliyle dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Uygun fiyat ve yüksek donanım özelliklerini mümkün mertebe aynı potada buluşturmaya çalışan şirket, pazar payını sürekli olarak genişletmeye de devam ediyor. Ortadoğu, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’nın yanı sıra son olarak İngiltere’de Obi MV1 isimli model 99 sterline satılmaya başlandı. Bu rakam yaklaşık 377 TL’ye tekabül ediyor.

Yeni çıkarılan MV1 modelinin özellikleri ise 99 sterlinlik bir telefondan olabilecek tüm beklentilerinizi karşılıyor. 5 inçlik 720p ekran, 8 ve 2 megapiksellik arka-ön kameralar, 2 bin 500 mAh kapasiteli batarya ve 1.3 GHz çift çekirdek Snapdragon 212 işlemci… Tüm bunların 377 TL’lik bir telefonda bulunabilmesi sizce de şaşırtıcı değil mi? Üstelik sıkı durun, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza da cabası. 64 GB’a kadar microSD kart girişini de destekleyen çift sim kartlı bu cihaz 4G özelliğine de sahip.

Tasarım olarak da gayet tatmin edici olan cihazı elinize aldığınızda ilk olarak yuvarlak kıvrımlı hatlar dikkatleri çekiyor. Gorilla Glass 3 teknolojisiyle dayanıklı ekran camının kullanıldığı modelde gri ve siyah renkler şık bir kontrast oluşturuyor.

Android 5.1 Lollipop üzerine kurulu Cyanogen OS 12.1.1 işletim sisteminden gücünü alan model, Lifespeed UI ismi verilen Obi’ye özel bir arayüze de sahip. Bu sayede cihazı ekran kilidi açıkken dahi çok kolay ve etkin bir şekilde kullanabilmek mümkün hale geliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.