arama

Asus ZenBook 3 incelemesi

asus zenbook 3
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Uzakdoğulu teknoloji devi Asus, ürettiği akıllı telefonların yanı sıra dizüstü bilgisayar sektöründe de adından bahsettirmeye devam ediyor. MacBook’un açtığı “ince ve üst düzey performans” çığırına ayak uyduran şirketlerden olan Asus’un son olarak ZenBook 3 isimli modeli dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çok düşük seviyede enerji tüketen 2.7 GHZ Intel i7 işlemciye ev sahipliği yapan cihazın depolama alanına baktığımızda karşımıza 512 GB’lık SSD çıkıyor. 16 GB RAM sayesinde en zorlu işlemlerin dahi üstesinden gelebilmeniz mümkün kılınmışken, isteyen müşterilere daha düşük özelliklere sahip özelleştirmeler yapabilme fırsatı da sağlanıyor.

64 bit Windows 10 Pro işletim sisteminin de yer aldığı i7 ve 16 GB RAM’li modelin yurtdışı satış fiyatı 1,600 $. Bu da vergiler hariç yaklaşık 5 bin lira ediyor. İsteyenler i5 ve 8 GB RAM seçenekleriyle bu fiyatı daha da aşağıya çekebiliyorlar elbette.

asus-zenbook-3-01

MACBOOK’UN AÇTIĞI YOL…

Hatırlanacağı üzere Apple, bundan 1 sene kadar önce 12 inçlik MacBook modelini tanıtmıştı. Samsung Ativ Book 9, DellBook Air ve Razer Blade Stealth gibi farklı üreticilere ait dizüstü bilgisayar modelleri de Apple’ın bu yeni ürününe karşı misilleme olarak geliştirilmişti. Aslında Asus ZenBook 3 de bu tarz bir model. Apple’ın yüksek fiyat politikasına boyun eğmek istemeyen, aynı donanımı daha ucuza mal etmek isteyenleri hedefleyen ZenBook 3 sahip olduğu donanım özellikleriyle de MacBook’u aratmıyor.

ARTILARI

İnce ve rahat taşınabilir bir tasarımla gelen güçlü i7 işlemci, en ufak dokunuşlarınızı bile fark eden gelişmiş bir touchpad. USB-C çıkışı ise güzel bir avantaj.

asus-zenbook-3-02

EKSİLERİ

12.5 inçlik ekran 1,920×1,080 çözünürlüğe sabitlenmiş durumda ve ekran dokunmatik değil. Cihazı açınca ASUS’a ait çok sayıda uygulama önceden yüklü geliyor. Batarya ömrü ise MacBook kadar uzun değil. Benzer donanım özelliklerine sahip sistemler daha ucuza mal edilebiliyor. Yine de gün sonunda fiyatıyla MacBook’a alternatif olabileceği söylenebilir.

SON SÖZ

Asus ZenBook 3, Apple’ın 12 inçlik MacBook’una benzer özelliklere sahip bir ürün. Mac yerine Windows işletim sistemini kullanmak isteyen alıcılar, tercihlerini bu cihazdan yana kullanabilirler.

Asus ZenBook 3 Özellikleri

İşlemci 2.7GHz Intel Core i7-7500U
Hafıza 16GB DDR3 SDRAM 1866MHz
Ekran / Çözünürlük 12.5-inç 1920 x 1080 ekran
Grafik Kart 128MB Intel HD Graphics 620
HDD 512GB SSD
Bağlantı 802.11ac wireless, Bluetooth 4.0
İşletim Sistemi Windows 10 Pro (64-bit)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.