arama

Bill Gates açıkladı: İşte Geleceğin En Popüler Meslekleri

İşte geleceğin en popüler meslekleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan, Microsoft‘un kurucusu ve sahibi Bill Gates‘i hepimiz tanıyoruz. Teknoloji dünyasının ikon haline gelmiş isimleri arasında gösterilen Gates, gelecekte nelerin olup biteceğine dair tahminler yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyor. Tabiri caizse geleceğe takıntılı olan ünlü iş adamı, zaman zaman yatırımcılarla ve sanayicilerle bir araya gelerek bir sonraki çağda ne tür teknolojilerin günlük hayatımıza gireceğine dair kafa patlatıyor. İşte geleceğin en popüler meslekleri…

Bilim kurgu üzerine makalelerin yanı sıra fütüristlerin görüşlerini de değerlendiren Gates, topladığı tüm bilgilerin ardından gelecekte rağbet görecek meslekleri açıkladı. Gates’e göre bilim, mühendislik ve ekonomi alanında çalışmalar yapan insanlar gelecekte iş bulmakta hiç zorlanmayacak.

LinkedIn editörlerinden Daniel Roth‘a verdiği demeçte “Bu üç meslek grubu tüm kurumlarda köklü değişimlerin yaşanmasını tetikleyebilir” diyen Bill Gates, “Bilim, matematik yetenekleri ve ekonomi üzerine temel seviyede dahi olsa fikir sahibi olan insanların gelecekte iyi bir kariyer sahibi olacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İlle de yazılım bilmeniz gerekmiyor

Üstelik Gates‘e göre gelecekte kariyer sahibi olmak için periyodik tabloyu ezbere bilmeniz veya yazılım bilgisine sahip olmanız da gerekmiyor. Yalnızca tüm bunların işleyişi hakkında fikir sahibi olmak veya önemini idrak etmek bile yeterli olabilir.

Son dönemde Donald Trump‘un başkanlık yarışını kazanmasının ardından yaptığı iyimser açıklamalarla dikkatleri çeken Bill Gates, dünyanın en zengin iş adamı ve girişimcileriyle ortak bir fon kurma kararı almıştı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor