arama

Bill Gates Android Kullandığını İtiraf Etti

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Microsoft bünyesinde çalışan yönetici ve mühendislerin artık Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonları kullanmadıkları gerçeği bir sır değil. Pazar payı her geçen gün küçülen bu işletim sistemini diğer çoğu kullanıcı gibi Microsoft çalışanları da tercih etmiyor. Peki ya Bill Gates? Sizce dünyanın en zengin adamı olan Gates hangi işletim sistemine sahip telefonu kullanıyordur? iPhone mu, yoksa bir Android cihaz mı? Eh, en azından bu cihazın Windows Phone olmadığı kesin!

Windows Phone hayranı olmaması çok normal

Yukarıdaki soruya cevap vermeden önce Bill Gates’in artık yazılım işlerinden elini eteğini çektiğini, Windows Phone’un gelişim sürecinde de pek fazla bir rol almadığını ifade etmek gerekir. Hal böyle olunca Windows Phone’u inadına kullanmasını beklemek pek de gerçekçi olmayacaktır.

Geçtiğimiz gün Fox News’e konuşan ünlü iş adamı, içinde birçok Microsoft yazılımının yüklü olduğu bir Android cihazı kullandığını itiraf etti. Şirketin yöneticilerinden Satya Nadella da Android kullanıcısı olduğunu itiraf etmişti. Düşünün, iOS ve Android’e alternatif bir işletim sistemi geliştirmeye çalışırken rakip yazılımı kullandığını itiraf eden bir yönetici! Harika.

Microsoft, Android cihaz satmaya başlamıştı

Daha önce de Microsoft, ABD’de Samsung Galaxy S8’in “Microsoft Edition” isimli sürümünü müşterilerine pazarlamaya başlamıştı. Tüm bu gelişmeler Microsoft’un bile artık Windows Phone’dan umudunu kestiğini gösteriyor. Nokia markasının satılması, Windows Phone için yeni güncellemelerin artık verilmemesi de bunun bir kanıtı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor