arama

Son Zamanların Birbirinden İlginç Patentleri

Son Zamanların Birbirinden İlginç Patentleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Patentyogi.com sitesinden derlediğimiz son zamanların 10 ilginç patentleri sizler için seçtik.

1. Deri Altına Yerleştirilen Teşhis Cihazı

Google’nin patentinde olan bu çalışma deri altına yerleştirilen cihaz sayesinde hastalığınızı ve psikolojik durumunuzu kaydetmektedir. Vücudunuzda bir sıkıntı olduğunda bu cihaza ulaşılarak nedenini ve hangi organda sıkıntı olduğuna varana kadar bütün bilgiler alınmaktadır.

2. Dokunmatik Kumaş

Yine Google’ın patenti olan bu çalışmada dokunmatik ekran teknolojisini kumaşa uygulamasıyla geliştirilen bir uygulamadır. Dokunmatik panelin verdiği bütün avantajları bu kumaşta bulabilirsiniz.

3. Kaskta Silah

Kaska yerleştirilen bu silah mekanizması sayesinde ava çıktığınızda avınızı kaçırmadan rahat atışlar yapabilmek amaçlanmıştır.

4. Böcek Egzersiz Aleti

Bu patent böceklerin hareket etmesini sağlamaktadır. Düzenek sayesinde böcekler sürekli hareket etmektedir. Tom adlı bilim adı bu icadında böceklerden ne istediğini hala kimse çözememiştir.

5. Pilot Güvenlik Kıyafeti

Bu patent pilotların düşmesi sonucu ölümle sonuçlanmasını engellemek için alınmıştır. Fakat bu patenti alan Augusto uçakların ne kadar yüksekten uçtuğunu hesap edemediği düşünülen konudur.

6. Av Tuzağı

Hayvan kıyafetlerinden oluşan bu patent, avcının avını ürkütmemesi için geliştirilmiştir. Ava giden iki avcının giydiği bu kıyafet sayesinde avın ürkütülmesini ve kaçmasını engellemek amaçlanmaktadır.

7. Güneşten Koruyan Tepsi

Güneş ışınlarının zararlı ışınlarından korunmak ve güneş enerjisini kullanmak adına alınmış bir patenttir. Güneş ışınlarını depolayan bu patenti şapka olarak kullanmanız gerekmektedir.

8. Sabitlenen Peruk

Bu patent sayesinde çıkmayan saçınızın yeri sabit peruk ile doluyor. Başınızın üstüne cerrahi operasyon ile yerleştirilen çıkıntılar peruğun geçeceği noktalardır. Daha sonra peruğu yerleştirerek düşen peruklardan kurtulabilirsiniz.

9. Olta Tutucu

Belinize sabitlenen aparat sayesinde oltayı elinizle tutmanız gerekmiyor. Balık oltaya takıldığında beliniz sayesinde anlayabiliyorsunuz.

10. Bira veren Sandalye

Bu patent sayesinde oturduğunuz yerden kalkmadan biranızı alabilirsiniz. Sandalyenin arkasında bulunan aparat size biranızı verebilir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor