arama

Biyometrik sensörler ile Apple patentleri değiştirilebilir AirPods tasarımı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Sensörler, toza yerleştirilen kulağa bağlı olarak sesi yönlendirmek için de kullanılabilir.

Apple’ın AirPod’ları sınıfındaki en iyi kablosuz kulaklıklar olabilir , ancak herkes için değildir. Bazı insanların iç kulağının şekline bağlı olarak, kulaklıklar her olası kulak şekline iyi uymaz veya bazı durumlarda kulağın içine sıkıca yerleştirildiğinde ağrıya neden olur. Bu, 160 dolarlık bir çift kulaklık için, özellikle kolayca kaybolabilecek ve kesinlikle değiştirilemeyecek kadar pahalı olmayan bir sorun .

Ancak , geçen yıl orijinal olarak yayımlanan ve bugün Apple’a verilen yeni bir patent , olası bir çözümün altını çiziyor: Sağlık izlemeyi gerçekleştirmek için dahili biyometrik sensörleri kullanabilen ve ayrıca belirli bir tonun hangi kulakta olduğunu belirleyebilen, değiştirilebilir, “evrensel” AirPod’lar yerleştirdi.

 

YENİ AIRPOD’LAR BİYOMETRİK VERİLERİ TOPLAYABİLİR VE GİYMEK İÇİN DAHA RAHAT OLABİLİR

9to5Mac tarafından tespit edilen onaylanmış patent başvurusu, “bir kullanıcının bir solunda veya sağ kulağında birbirinin yerine geçebilecek şekilde takılabilen simetrik bir kulaklık tasarımı” nı tarif etmektedir. Patent, şöyle devam etmektedir: “Böyle bir uygulamada, kulakçık; kulaklığın hangi kulakta oturduğuna karar verdiğine göre ayarlanması ve değiştirilmesi için yapılandırılmış bir sensör ve devre. ”

Patent, sensörlerden en az birinin biyometrik ve “tragusun bir kısmına karşı bastırılması için yapılandırılmış” olduğunu anlatır, bu yüzden AirPod’lar kalp atış hızı takibi yapabilir ve sağlıkla ilgili diğer metrik izlemeleri arasında vücut ısısı ölçümlerini alabilir.

Tabii ki, bu bir patent olmakla birlikte, gerçek teknoloji bir tüketici ürünü bile olsa bir prototip aşamasından bile yıllarca uzak olabilir. Ancak Apple’ın AirPod’ların yeni nesil versiyonunda çalışmasının zor olduğunu biliyoruz, bu da aslında 2016 yılının Aralık ayında geri dönmüş ve bildirilen güçlü satışlara rağmen iki yılda bir güncelleme görmemiştir.

Apple analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, AirPod’ların yeni bir versiyonunu önümüzdeki yılın başlarında gürültü önleme ve su geçirmezlik ile serbest bırakmayı planlıyor ve 2020’de gelen kulaklıkların yeniden tasarlanmasını planlıyor . Apple tasarımını elden geçirecek ve tomurcuklar birbirinin yerine geçebilir, böyle bir ürünün hala yaklaşık iki yıl olacağını düşünür.

Ayrıca , şu anki AirPods davasıyla çalışmayacak olan şirketin bir yıldan uzun süredir sessiz kaldığı yayınlanmamış AirPower kablosuz şarj matı da söz konusudur. Bu nedenle AirPod’ların yeni bir versiyonunun yakında geldiğini söylemek güvenli, ancak daha rahat bir tasarım için ümit edenlerin bir sonraki versiyonundan sonra birkaç yıl daha beklemesi gerekebilir .

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor