arama

Bluetooth Özellikli Cihazınızı Android Akıllı Telefon İle Kullanmanın Koloy Yolu Fast Pair Teknolojisi

Fast Pair Özelliği
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bir Bluetooth cihazını herhangi bir Android akıllı telefonla eşleştirme her zaman zor bir iştir. Eşleştirme sırasında yalnızca Bluetooth cihazlarıyla uyumluluk sorunu değil, yakınlarda bulunan cihazları aramayla ilgili sorunlar da nadiren ortaya çıkmaktadır. Apple kullanıcıları, iPhone (veya Mac bilgisayarları) ile AirPods arasında zahmetsiz kablosuz eşleştirmeye çabucak alıştı. Ancak Google bu sorun üzerinde çalışıyor ve Android 6.0 ve daha yeni sürümlerde bir güncelleme sunarak çözüm sağladı. Güncelleme ile tanıtılacak olan özellik Fast Pair olarak adlandırılıyor ve kullanıcıların Bluetooth aletlerini akıllı telefonlarına sorunsuz bir şekilde bağlamasına izin verecek.

iPhone ile AirPods Arasındaki Kablosuz Bağlantı

Peki Fast Pair Gerçekten Ne Yapar?

Akıllı telefon hızlı eşleştirme modundayken tüm yapmanız gereken bluetoothu kapatmaktır. Kullanıcıları bluetooth uyumlu bir cihazın varlığı hakkında anında bilgilendirecek ve ona bağlanmak için izin isteyecektir. Kullanıcılar eşleştirmeyi onaylayabilir ve cihaz yetkili olduktan sonra otomatik olarak akıllı telefona bağlanır.

Fast pair özelliği, eşleşecek şekilde güncellenecek bluetooth ile birlikte çalışacaktır. Şu anda destekleyen iki cihaz bulunmaktadır. Google Pixel Buds ve Libratone’un Q Adapt On-Ear kulaklıkları da dahil olmak üzere fast pair uyumluluğu ile birlikte geliyor. Birkaç farklı üretici, bu güncelemeye uyumlu ürünler üzerinde çalışıyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor