arama

BMW Vision iNEXT: Tesla ile savaş ilan edildi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

BMW, yeni aracıyla ilgili heyecanını haftalardır sürüyordu. Bavyera üreticisi nihayet iNEXT Vision konseptini ortaya çıkararak gerilimin sona ermesini sağladı.

Bu model, 2021 yılında ilk iNEXT’ye ilham verecek ve bu da tamamen elektrikli bir motora sahip yeni bir araç ailesi yaratacak. Yeni yelpazesiyle BMW, elektrikli ve otonom araçların demokratikleşmesini hızlandırmak istiyor.

Şimdiye kadar iNEXT Vizyonu hakkında çok az şey biliniyordu. BMW, otomobilin sadece birkaç kısa görüntüsünü yayınlayan içerikti. Neyse ki, Alman otomobil üreticisi bu bekleyişe bir son verdi ve modelin üzerindeki perdeyi kaldırarak.

BMW bununla büyük bir sunum yaptı ve otomobil yetkilisini Lufthansa’dan bir Boeing 777F gemisinde yaptı. CO2 ve bir “sıfır emisyon” aracı pompalayan bir uçağın yan yana gelmesiyle ortaklık oldukça şaşırtıcıydı.

 

Yarının otomobiline genel bakış

Bir araçtan daha fazlası, iNEXT Vision, otomotiv markası için gerçek bir vitrindir. Ayrıca önümüzdeki yıllarda yollarımızda bizi bekleyen şeylerin bir tadı. BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger, “BMW Vision iNEXT sürüş keyfine adanmış yeni bir dönemi temsil ediyor” dedi.

 

Araç, aynı araçtaki hareketliliğin geleceği için tüm temel teknolojileri birleştiriyor. Üretici ayrıca, bu iNEXT’nin grubun üç markası BMW, Mini ve Rolls-Royce tarafından sunulan gelecek modellere de faydalı olacağını belirtti. Ve bu iyi haber, çünkü konsept oldukça umut verici görünüyor.

 

İnkar edilemez fütüristik ve şık SUV görünümüne ek olarak, iNEXT Vision, otomotiv dünyasına sadece küçük bir tazelik getiriyor, aynı zamanda elektrik istasyonu vagonları pazarındaki Tesla Model 3 için de rekabet sağlıyor. 2021’de varması gereken üretim versiyonunu hala beklerken, konsept otomobili ağzıma su verdi.

Elektrik ve…

Tamamen otomatik (sadece açmak için kapılara) ve% 100 elektrik, iNEXT Vision yarının otomobilinin nasıl olacağını açıklıyor. Araba, kişisel hareketliliğin önemli bir değişimden geçmesi gerektiği düşüncesiyle tasarlandı ve haklı olarak. “Bunu aklımızda tutarak, tamamen elektrikli BMW Vision iNEXT’i yaşam kalitesini artıran yeni bir” favori alan “olan, kendimizi ve rahatlayabileceğimiz bir mobil ortam olarak tasarladık,” diye açıklıyor BMW’nin üyesi Klaus Fröhlich. AG Yönetim Kurulu ve gelişim başkanı.

 

BMW Vision iNEXT, rahatlama, etkileşim, eğlence ve konsantrasyon yeri olabilir. Olanaklar, yolcuların ihtiyaçları kadar çeşitlidir. Böylelikle, teknoloji kesintisiz bir şekilde bütünleştirilmiştir ve yalnızca sürücü ya da yolcuların teknolojinin görünür hale gelmesini gerektirdiği zaman ortaya çıkar. Somut olarak, iç mekanlarda teknoloji, ahşap veya kumaş yüzeyler aracılığıyla çeşitli işlevlere erişim olanağıyla her yerde mevcuttur. Ekranlar artık gerekli değildir, çünkü akıllı bir projeksiyon herhangi bir yüzeyi interaktif bir ekrana dönüştürebilir. Aynalar da kameralar ile değiştirildi, iç geniş ve yolcular için açık.

 

… özerk

Bu iNEXT Vision, daha akıllı araçların hayatımızı nasıl daha kolay ve güzel hale getirdiğini gösteren, bu hareketlilik evriminde yeni bir dönüm noktasıdır. Tabii ki, otomobil özerktir.

 

Fröhlich, “Trafik sıkışıklığında veya otoyolda sürüşte gerçek bir zevk yok” diyor. Sürüş ve BMW fanları, aracın kontrolünü elden ele geçirmenin hala mümkün olduğundan emin olabilirler.

O şunları ekledi: “Bu anları geliştirmek için teknolojilere güvenebilmek çok önemlidir. [Trafikte editörün notu]”. “Gelecekte bazı şehirlerin sadece trafiği kolaylaştırmak için otonom araçların dolaşmasına izin vereceğini de hayal edebiliyoruz.”

Kısacası iNEXT Vision, yeni bir amiral gemisi ürününün rolünü üstleniyor. Akıllı telefon dünyasıyla birçok benzetmeler var: alüminyum ve karbondan yapılmış büyük cam tavan, moda pembe renk ….

2021’de yayınlanması planlanıyor

BMW Vision iNEXT, 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan BMW iNEXT için bir prototip görevi görecek. 2025 yılına gelindiğinde BMW, 12’si tamamen elektrikli olacak 25 model piyasaya sürmeyi umuyor. Bu arada, Bavyeralı otomobil üreticisinin 2020 yılında iX3 konseptinde görüldüğü gibi SUV X3’ün elektrikli bir versiyonunu piyasaya sürmesi bekleniyor. Daha sonra, Frankfurt’ta düzenlenen i Vision Dynamics konsepti ile duyurduğu 2021 yılında bir spor salonu pazarlayacak.

İNEXT Vision ile BMW yeni bir vitese geçiyor ve Tesla ile rekabet etme niyetini açıkça gösteriyor. Amerikalı üretici zor bir dönemden geçiyor ve Almanya’dan gelen bu yeni saldırı Elon Musk için işleri daha da kötüleştirebilir.

 

etiketlerETİKETLER