arama

Canlılardaki Düşündürücü Özellikler Nelerdir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Canlılardaki düşündürücü özelliklerin neler olduğunu hiç düşündünüz mü? Bilmiyoruz ancak her canlının hayatta olmasının bir nedeni olduğunu da unutmamanız gerekir.  Gök,denizler ve uçsuz bucaksız evrende yaşamamızın elbette ki bir nedene ve sonuca bağlı olduğunu da unutmamanız gerekir. İnsan doğar yaşar ve ölür. Her canlı için bu süreç değişmez ve aynıdır. Canlılardaki düşündürücü özellikler ise insanın aklından çıkmaması gereken bir konudur. Yüce Mevla yarattığı her bir canlıyı benzersiz yaratmıştır bu nedenle de bu özelliğinden bahsetmek istedik.

Benzersiz özelliklere sahip olan canlılardan bir tanesi kutup ayılarıdır.  Bu hayvanlar -145 dereceye kadar fırtınaya ve buza dayanıklı bir yapıları vardır ve zorlu koşullarda yaşayabilirler bir insanın bu derece soğuğa dayanabilmesi mümkün değildir.  Kutup ayılarının derisi altında 10 cm kalınlığında bir yağ tabakası yer alır bu yağ tabakası onu soğuklara karşı dayanma gücü verir insanda bu kadar bir kalın yağ tabakası olduğunu düşünürseniz hayatta kalması mucizedir. Kutup ayıları buz kaplı suda bile yüzerek 11-12 km uzaklığa gidebilirler.

canlilardaki-dusundurucu-ozellikler-neler

Canlılardaki düşündürücü özellikler

Canlılardaki Düşündürücü Özellikler Neler?

Bazı kurbağalar vardır ki kış uykusuna yatarlar ve kış uykusu sırasında ise donmadan hayatta kalmayı başarabilirler.  Bunun nedeni ise kurbağaların kış uykuları sırasında vücutlarında kristaller toplamalarıdır.

Hayvanları incelediğiniz zaman her birinin diğerinden farklı özellikleri olduğunu görebilirsiniz. Bu özelliklerde canlılardaki düşündürücü yapıyı biraz daha gün yüzüne çıkartır. Siz de en çok sevdiğiniz hayvanı gözlemleyerek nasıl bir etkiye sahip olduğunu görebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.