arama

Cep Telefonu Reklam Mesajları Nasıl Kapatılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Cep telefonları bilindiği üzere hayatımızı kolaylaştırmak adına geliştirilmiş en teknolojik cihazlardan bir tanesi hatta en önemlilerinden bir diyebiliriz. Dolayısıyla bu son dönemde neredeyse akıllı cep telefonu kullanmayan bir kişi yoktur. Cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran ancak SMS reklamları ise bir o kadar canımızı sıkan bir duruma gelmiş durumda. zaman fark etmeksizin gönderilen bu mesajlar bize sanki eşimizden dostumuzdan bir haber verircesine geldiği için bizi meraklandırıyor ve bakmak zorunda kalıyoruz. SMS reklamlarına özellikle marketler, bankalar ve de hatta cinsel ürün tanıtımına varıncaya kadar rastlayabiliyoruz.

reklam-mesajlari3

CEP REKLAM MESAJLARI NEREDEN GÖNDERİLİYOR?

Bu mesajlar bize tamamen bir veri tabanına bağlı yazılım tarafından otomatik program yoluyla gönderildiği için de sürekli olarak tekrar ediyor. Cep telefonumuza gelen SMS mesajları da kendi aralarında başlıklı ve başlıksız mesajlar olarak ikiye ayrılıyor.

Başlıklı mesajlarda genelde gönderen bölümünde simgeler veya rakamlar olurken başlıksız mesajlarda ise yalnızca numara görebiliyoruz. Aslına bakarsanız bu iki mesaj türü de yasal olmayan bir şekilde bize gönderiliyor. Daha da önemlisi bize gönderdikleri bu mesaj değil bizim numaramıza nasıl ulaştıkları oluyor. Çünkü daima aynı marka ya da firmanın reklamlarıyla karşılaşıyoruz.

reklam-mesajlari2

Aslında bu konuyu çokta merak etmeye gerek yok çünkü sizin alışveriş yaptığınız mağazalar, Türk Telekom, internet servis sağlayıcınız bu gibi firmalar sizin numaranızı bu firmalara pazarlıyorlar. İşte bu gibi firmalar sizden kesinlikle izin almadan 3. Şahıslara numaranızı satabiliyorlar 3. Şahıslarda genellikle pazarlama sektörü oluyor

Bu şikayetlerden kurtulmanızın tek yolu bağlı olduğunuz GSM firmasına SMS ya da direk olarak telefon yoluyla ulaşıp bu mesajları almak istemediğinizi söylemek bu sayede reklam mesajlarına telefon hattınızı kapatmış oluyorsunuz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.