arama

Çocuğunuzun Yalan Söylediğini Anlayabilir misiniz?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Çocuklarda yalan kelimesi üzerinde bir araştırma yaptığınız zaman bir değil bir çok konu başlığı bulabilirsiniz ancak neden yaşan söylediği konusunda karara varmakta kolay değildir. Ancak çocuğunuzun neden yalancı sözler söylediğini siz onu gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Ancak bu da tabiî ki kolay değil. Yani bu şu şekilde özetleyebiliriz çocuğunuz sehpanın üzerindeki bir vazoyu yere düşürüp kırıyor ve bunun sonucunda da suçu sizin evinizin kedisine atıyor. İşte bunu saptaya bilmek o kadar kolay değildir.

Çocuklar genellikle yalancılık esnasında mırıldanıp kıpırdanırlar. Uzmanlar bunun sonucunu 10 bin çocuk üzerinde yaptığı deneyle gözlemlemiş ve bu gözlem sonucunda da % 47 oranında bir sonuca varmışlardır.  Çocuklar genellikle kendi yaşlarına göre iyi bir yalancıdır. Yani daha erken bir yaşta söylenen yalan biraz kolayca anlaşılırken yaşının ilerlemesiyle de yalanın profesyonelliği biraz daha artmaktadır.

yalan-soyleyen-cocuk

Çocuğunuz yalan makinesi olabilir!

Çocuğunuz iyi bir yalanmakinesi olabilir ancak bu durum aslında biraz da sizin elinizde olabilir. Çünkü çocuğunuzu tam anlamıyla tanıyabiliyor olmak sizin onun üzerine olan düşkünlüğünüzü de daha da artıracak ve farklı olan cevaplarda bunun anlamasını rahatlıkla ayırt edebileceksiniz. Her çocuğun karakter yapısı farklı işler ve sürekli yalancı sözler söyleyen bir çocuğun yalan söylediğini anlayabilmeniz güçleşecektir. Burada mühim konu ise çocuğun yalana iten durumların ortadan kaldırılmasıdır. Yani çocuk neden yalan söylüyor. Sizden korktuğu için mi? yoksa bunun basit bir yöntem olduğunu düşündüğü için mi?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.