arama

Çok Yakında WhatsApp’a Yeni Bir Özellik Gelecek

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

 

Neredeyse hepimizin cep telefonunda bulunan bir uygulama olan ve kullanıcısı 1 milyarı aşkın olan WhatsApp, hayatımızda azımsanamayacak bir yer elde etti. Bu ilgi ve alaka karşısında kayıtsız kalmayan WhatsApp yetkilileri, temel işlevi anlık mesajlaşma olan WhatsApp için her geçen gün yeni gelişmeler yapmakta ve güncellemeler yayınlamaktadırlar. Facebook’a ait bir uygulama olan WhatsApp diğer pek çok uygulama gibi yenilikleri hemen içine alamıyor. Bu nedenle WhatsApp her yeniliği önce Beta sürümünde test etmekte ve adeta WhatsApp kullanıcısının onayına sunmaktadır.

WhatsApp uygulamasının yetkilileri, uygulamaya son derece önemli bir özellik ekleneceğini duyurdu. Bu yeni ve son derece önemli özelliğin, WhatsApp uygulamasındaki karşılıklı dosya aktarımında kullanılan dosya türü kıtlamasını kaldıracağı söylenmektedir. Bilindiği üzere WhatsApp şu an için yalnızca pdf, word, excel, jpg, png ve slayt dosyası gibi biçimleri desteklemektedir. Her dosya türünün paylaşılmasına izin vererek, uygulama üzerindeki dosya türü kısıtlamasını kaldıran bu yeni ve merakla beklenen özellik, şu an için sınırlı bir kullanıcı tarafından test edilmektedir. Ancak yetkililer, bu test aşamasının çok uzun zaman sürebileceğini söylemişlerdir.

Söylentilere göre, dosya türü gönderiminde bir kısıtlamayı kaldıracak özellik, dosya gönderimi boyutunun da bir sınırlaması olacaktır. WhatsApp web kullanıcılarına 64 MB, android kullanıcılarına 100 MB ve iOS kullanıcılarınaysa 124 MB dosya gönderim sınırı koymaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor