arama

Domino’s, Drone İle Pizza Teslimatına Hazırlanıyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Savunma sanayiinin yanı sıra çoğu kişi tarafından hobi uğraşı olarak kullanılan dronelar, yakın tarihte günlük hayatımızda daha sık karşımıza çıkabilir. Halihazırda Amazon, Google ve Walmart gibi dev şirketler drone ile ürün teslimatı yapmak için çalışmalarda bulunmuşlardı. Bu firmalar arasında son olarak Yeni Zelanda’dan Domino’s Pizza da eklendi.

Pizza siparişi verenlerin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi, siparişin yolda soğuması olarak gösterilebilir. Bu sorunun önüne geçmek için pizza teslimatını hızlı bir şekilde yapmaya çalışan üreticiler, genelde motorlu kuryeleri kullansalar da zaman zaman trafiğe takılabiliyorlar.

Domino’s bu kötü duruma bir son vermek adına ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan Flirtey isimli firmayla işbirliğine gitmiş. Drone ile teslimat alanında çalışmalar yapan şirket, geçtiğimiz Salı günü bir test uçuşu yaptı ve gayet de başarılı sonuçlar elde etti. Yeni Zelanda’daki Auckland şehrindeyapılan uçuşta drone’a asılı bulunan pizza kutusu başarıyla müşteriye ulaştırılırken, ülkenin ulaştırma bakanı Simon Bridges de bu tarihi ana tanıklık etti.

Kısa sürede tamamlanması beklenen fizibilite çalışmalarının ardından Domino’s’un Yeni Zelanda’daki bazı şubelerinde pilot uygulamasına başlanacak ve yıl sonuna kadar drone ile pizza teslimatına start verilecek. Tabii bunun için devlet yetkililerinin de bu yenilikçi uygulamaya yeşil ışık yakmaları gerekecek.

Müşteriler, pizza siparişlerini drone aracılığıyla almaktan memnun kalırsa söz konusu uygulamanın yakın tarihte tüm dünya genelindeki Domino’s şubelerine yayılması beklenebilir.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor