arama

Dünyada Cep Telefonu Kullananların Sayısı

Dünyada Cep Telefonu Kullananların Sayısı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Yayımlanan son raporlarla dünyada kaç milyar kişinin cep telefonu kullandığı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra sosyal medya kullanan kişilerin sayısı da tam olarak belli oldu. Böylece yaklaşık olarak da olsa cep telefonu ve sosyal medya kullananların sayısı belli olabiliyor.

Uzun bir zamanda beri cep telefonu kullanımı oldukça yaygınlaştı. Eski telefonlara göre daha yaygın bir kullanıma sahip olan cep telefonunu kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Yayımlanan rapora göre dünyada genel olarak 5 milyar insan cep telefonu kullanıyor. Bu sayı ise dünya nüfusunun yaklaşık olarak % 67’sine karşılık geliyor. Cep telefonu kullanan bu insanların yaklaşık olarak % 80’i ise akıllı telefon kullanıyor. Akıllı telefon sayısı artınca doğal olarak internet ve diğer sosyal medya mercilerinin kullanıcılarında da bir artış söz konusu olmaktadır. Çünkü bu akıllı telefonlar birçok özelliği beraberinde getiriyor.  “We Are Social and Hootsuite”un yayımladığı rapora göre dünyada yaklaşık olarak 3.81 milyar kişi ise internet kullanıyor. İnternet kullanan bu insanların içinde sosyal medyayı kullanan kişi sayısı ise yaklaşık 2.89 milyar.

İlk etapta konuşma özelliğiyle insanların karşısına çıkan cep telefonları, zamanla yenilenerek akıllı telefonlara dönüştü. Akıllı telefonların kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor. Bu şekilde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu akıllı telefonlarda internet özelliği sayesinde sosyal medya kullanımı da her geçen gün artış gösteriyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor