Dünyanın En Güçlü Telefonunda Snapdragon 821 Kullanılıyor

0
207
Dünyanın En Güçlü Telefonunda Snapdragon 821 Kullanılıyor

Dünyaca ünlü işlemci üreticisi Qualcomm, yeni amiral gemisi Snapdragon 821 modelli işlemcisini bu hafta duyurdu. Bu müjdeli haberin hemen ardından yeni işlemci modeliyle satışa sunulacak olan ilk akıllı telefon da haber bültenlerindeki yerini aldı: Asus Zenfone 3. Başlıkta yer verdiğimiz “Dünyanın en güçlü telefonu” tabirinin hakkını bu cihaz tamamen vermeyi başarmış bulunuyor.

Son model Snapdragon 821 işlemcisini kullanan Zenfone 3’ü 6 GB’lık RAM desteği tabiri caizse “uçuruyor”. Piyasada bulunan cihazlardan Zenfone 3’e en yakını yine 6 GB RAM kullanan OnePlus 3. Ancak OnePlus 3, daha eski olan Snapdragon 820 işlemcisini kullanıyor. Lazerli otomatik odaklanma özelliğini taşıyan 23 MP’lik kamera ve cihazın arkasındaki parmak izi okuyucunun yanı sıra 5.7 inçlik bir ekran Zenfone 3 kullanıcılarını tatmin etmeyi başaracak gibi. Ancak bu dev ekranın ilginç bir şekilde hayal kırıcı olduğunu söylemek gerekir, çünkü HD çözünürlüğü pek de iyi değil. Snapdragon 821’in 4K’ya kadar yüksek çözünürlükleri desteklemesine rağmen böylesi kötü bir ekran teknolojisinin tercih edilmesi, Zenfone 3’teki en büyük kusur denilebilir. LG G5, HTC 10 ve Galaxy S7 Edge ile ekran noktasında boy ölçüşebilmek için QHD teknolojisini kullanan Asus’un biraz daha ekmek yemesi gerekiyor.

Ayrıca Bakınız :   Samsung Galaxy Note 4 Bataryaları Geri Çağırıyor!

Zenfone 3’ün bir diğer artısı da 256 GB’lık dahili depolama seçeneği. Şu ana kadar amiral gemisi modellerde en fazla 128 GB’yı görmüştük, ancak Asus’un çıtayı daha yükseğe taşıması gayet cesur bir girişim olarak değerlendirilebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here