arama

Dünyanın En iyi Kamerası iPhone 8 Plus’da!

Dünyanın En iyi Kamerası iPhone 8'de
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefonlarıyla fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıların marka tercihi çoğu zaman Apple ürünlerinden yana oluyor. Bağımsız bir test firması olan DxOMark tarafından yayınlanan rapor, yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kamerasının ne kadar üstün özelliklere sahip olduğunu gözler önüne serdi. Buna göre bugüne kadar üretilen tüm akıllı telefonlar arasında dünyanın en iyi kamerası, iPhone 8 Plus’da yer alıyor.

Bir önceki şampiyondan 4 puan daha önde

Geçtiğimiz gün yayınlanan rapor, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kamerasına dair tüm detayların titizlikle incelenmesinin ardından belirlenen puanlara da ev sahipliği yapıyor. Buna göre iPhone 8 100 üzerinden 92 puan alırken, iPhone 8 Plus toplam 94 puan almayı başarmış bulunuyor. Eğer bir kıyaslama yapmak gerekirse, bir önceki kamera şampiyonu olan Google Pixel’in toplam puanı 90 olarak belirlenmişti.

HDR çekimlerinde de bir numara

iPhone 7 ürünleriyle kıyaslama yapan DxOMark, iPhone 8 modellerinde HDR fotoğraf çekim tekniğinin çok daha gelişmiş olduğunu gözler önüne serdi. Keza fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılan “bokeh” efektini uygulamada da iPhone 8’in mükemmel bir başarı sergilediği tespit edildi.

Fotoğraf kalitesi, detaylardaki netlik, zoom kapasitesi ve portre modu gibi farklı kategorilerde bolca puan toplayan iPhone 8 Plus, bu sayede dünyanın en iyi kamerasına sahip olduğunu da resmen tescillemiş oldu.

Video performansı da tatmin edici

Peki ya videolar? DxOMark’ın raporunda iPhone 8 Plus’a 100 üzerinden 96 puan verilmiş. Google Pixel modelinde bu rakam 89 idi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor