arama

Efsane Nokia 3310 3G ile Yeniden Geliyor!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefonlar bu kadar yaygınlaşmadan önce insanlar iletişim için tuşlu telefonları kullanıyordu. Tuşlu telefonlar içindeyse en çok kullanılanlardan birisi de Nokia’nın 3310 modeliydi. Zamanın en popüler telefonu olan 3310, diğer rakiplerinin aksine bu devirde de alıcı bulmayı başarıyor.

2017 yılının başlarında Nokia 3310’un gelişmiş versiyonunu piyasaya sürmüştü. Şimdi de 3310’un yeni özellikleriyle yeni modelleri geliyor. Yeni çıkan Nokia 3310 3G 69 EURO’ya yani neredeyse 300 TL gibi bir fiyata satılacak. Orijinal Nokia 3310 ise 49 EURO’ya yani 210 TL gibi bir meblağa satılıyordu. Bunun dışında yeni model eskisine göre daha uzun, geniş ve kalın. Ayrıca çok önemli bir değişiklik olarak yeni modelin batarya ömrü azaltıldı.

Çok daha gelişmiş özellikler

3310’un 2G modelinde batarya ömrü 22 saatlik konuşma süresi iken 3G modelde bu süre 6,5 saate düşürüldü. Bu düşüşün sebebi muhtemelen 3G’ye geçilmesi. 3G radyolar daha fazla güç istiyor, ayrıca modelde batarya şekli değiştirilmedi. Bu özellikler elbette ki büyük bir dezavantaj, ama çoğu insanın Nokia 3310’u almasının sebebinin bu modelin Retro ve Klasik olması. Hal böyle olunca da modeli alan insanlar bu özellikleri çok da umursamıyor. Zaten telefonun tekrar piyasa sürülmesinin en büyük sebebi de Retro ve nostaljik olması.

Belki de en büyük özellik: Hala yılan oyununu oynayabiliyorsunuz.

Telefonun kırmızı, mavi, sarı ve siyah renkleri mevcut. Ayrıca telefonun önümüzde ki ayın ortalarında satışa çıkarılacak.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor