arama

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Hesapları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Hesapları ; Ülkemizin 46 milyon kişi aktif olarak internet kullanmaktadır bunlarında 42 milyonu sosyalmedya hesapları kullanmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle iletişim olarak bilgisayarların ve cep telefonlarının yaylaştığını hemen fark edebiliriz. Günlük ihtiyaçlarımızın çoğu internet üzerinden halletmekteyiz bunun yanında sosyal medya hesapları üzerinden de çok keyifli anlar yaşanmaktadır.

facebooka-yeni-ozellik-geliyor

Türkiye’ de En Çok Kullanılan

Son haberleri, eğlenceli video ve görüntüleri, sevdiklerimizin paylaşımlarını kısaca çevremizde ve dünyada olup biten her şeyi bu hesaplar üzerinden rahatlıkla görebilmekteyiz. Teknoloji doğru kullanıldığında her zaman faydalıdır özellikle hızlı yaşam içerisinde bizlere çok sayıda kolaylık sağlamaktır. Ülkemizde en çok kullanılan sosyalmedya hesaplarında ilk sırayı tahminde edebileceğiniz üzere facebook almaktadır. Facebook’un çok eskilerden beri hayatımızda olduğunuz varsayarak bu kadar popüler olması normal bazı insanlar çok sayıda sosyalmedya hesabını aynı anda kullanmayı sevmiyor bu yüzdende sadece facebook kullanarak sevdiklerine ve çevresindeki olup bitenlere ulaşıyor. Facebook ülkemizde hiç popülerliğini yitirmedi aksine gün geçtikçe kişi sayısı da artmaktadır. Facebook’tan sonra ülkemizde ikinci sırayı twitter almaktadır yine çok sayıda kullanıcı bu sosyal medya hesabını kullanmaktadır.

Twitter kullanıcıları genelde haber kaynağı olarak görmektedir bu sosyal medya hesabını ülkede yaşanan son durumu bu platform üzerinden takip etmektedirler. En çok kullanılan diğer sosyal medya hesapları da whatsapp, instagram olarak göze çarpmaktadır. Bu hesapların hepsini aynı anda kullananların sayısı da oldukça fazladır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.