arama

En İyi Android Sağlık ve Fitness Uygulamaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fulya ırkoren
  • 1 Star
    Loading...

Akıllı telefonlarımızda yerleşik sensörlerde yapılan iyileştirmeler sayesinde, fitness ve sağlık uygulamaları hiç bu kadar popüler olmamıştı. Onlar, sabah jogunun uzaklığından akşamları ağırlık kaldırarak harcadıkları zamana kadar çeşitli istatistikleri günlüğe kaydetmemize izin veriyorlar. Bir uygulamayı kaydetmenize ve tüm bu verileri anlamamıza yardımcı olacak bir pazardaysanız, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Sağlığınızı ve fitnessınızı Android’de izlemek için en iyi uygulamalar.

 

En çok yönlü: RunKeeper

RunKeeper, kendi uygulamasındaki özelliklerin sayısı değil, aynı zamanda taktığı üçüncü taraf hizmetlerinin sayısı nedeniyle de iyi bir üne sahiptir (hem Google Fit hem de Apple Health ile çalışır). Eğer hevesli bir koşucusanız, bundan daha iyi seçenekler yoktur.

GPS izleme, koşu mesafesini kapsama ve yakılan kalorileri takip etme, kişisel hedefler belirleme, iç mekan aktivitelerinizi entegre etme ve daha fazlasını kullanarak haritalarınızda bir harita üzerinde çizim yapabilirsiniz. Uygulamanın adına rağmen, bisiklet sürmek ve spor antrenmanları yanı sıra çalışan başa çıkabilir, bu yüzden kapsamlı bir izleme uygulaması.

Topluluğun gücünü küçümseme. Uygulamanın sosyal yönleri de var. Başarıları arkadaşlarınızla paylaşabilir, katılma gruplarını oluşturabilir ve oluşturabilir ve birbirinizi motive etmek için sohbet özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir, ancak reklamlar ve isteğe bağlı uygulama içi satın almalar da vardır.

 

 

Koşucular için en iyisi: Nike + Run Club

Nike + Run Club uygulaması, hedeflerinizi belirlemek ve koşularınızı izlemek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olmanın yanı sıra, milyonlarca koşucunun enerjik ve destekleyici bir topluluğuna sahiptir. Run Club ile koşularınızı diğer skor tablolarında başkalarıyla karşılaştırabilir, grup çalışmalarına katılabilir, arkadaşlarınızdan kupa ve alçak sesle konuşabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş koçluk planları hedeflerinize ve ilerleme seviyenize uyum sağlarken, eşlik eden çalma listelerine sahip yeni sesli rehberli koşu özelliği, hızınızı ve dayanıklılığınızı artırmanızı sağlar.

Bisikletçiler için en iyisi: Strava

Güçlü bir şöhrete sahip tanınmış bir uygulama olan Strava, hem uygulamanın özünde hem de ayrı eklentiler aracılığıyla bir dizi kullanışlı özellik ile birlikte geliyor. Bisiklet sürmenizi (ve koştuğunuzu) GPS üzerinden takip ederek, Strava kendi kişisel eşyalarınızı yenmenize ve arkadaşlarınıza da meydan okumanıza yardımcı olabilir.

Strava, gittiğiniz mesafe, hız, hız, yükseklik ve diğer istatistikleri takip etmenizi sağlar ve Strava’nın tüm kullanıcılarından toplanan veriler sayesinde, diğer insanlarla popüler olan yollardan bazılarına göz atabilirsiniz. Evden uzun bir yol var.

 

 

Yoğun insanlar ve yeni başlayanlar için en iyi eğitim: Nike + Training Club 

Hiç kişisel bir antrenörün olmasını ister misin? İşte, fitness ile yeni başlayan ya da sadece hızlı egzersiz için zamanınız olan herkes için harika bir alternatif. Herkesin zevkine uygun, yoğun dayanıklılık antrenmanlarından yogaya kadar 150’den fazla antrenman programı var. Bir eğitim planını tercih ederseniz, bireysel derslere ek olarak kullanılabilirler. Artı, uygulama Serena Williams gibi sporculardan bazı motivasyon özellikleri. Başlamak için bahane yok, çünkü birçok vücut ağırlığı egzersizleri var, bu yüzden ekipmana ihtiyacınız yok. Ve elbette, Google Fit ve Nike + Run Club ile senkronize edilir.

 

Sadelik için en iyisi: Google Fit

Google’ın kendi sağlık ve fitness uygulaması artık özellikler bölümünde çok seyrek değil. Şimdi Nike +, MyFitnessPal, Lifesun, Basis, Withings, Xiaomi Mi bantları ve bu listeden üçü de dahil olmak üzere diğer uygulamalardan bilgi toplayabilir: Runnereper, Strava ve Android gibi Uyku. Android ve Android Wear ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir, bu yüzden uygun bir seçenek.

Ağırlık, kalp atış hızı, adımlar ve etkinlik süresi otomatik olarak günlüğe kaydedilebilir ve Google’a tam olarak neye hazır olduğunuzu söyleme zamanınız varsa, snowboard’tan biniciliğe kadar uzun bir aktivite listesinden seçim yapabilirsiniz. Basit günlük hedefleri de belirleyebilir ve onlara ulaştığınızda bir uyarı alabilirsiniz. Gerçek zamanlı istatistiklere ek olarak, Google Fit size hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kişiselleştirilmiş öneriler ve koçluk da verecektir.

 

 

En iyi kalp atış hızı monitörü: Anında Kalp Atış Hızı

Fitness rejiminizin farklı aşamalarında kalp atış hızınızı izlemek önemlidir. Bunun antrenman öncesinde, sonrasında veya sonrasında olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Anlık Kalp Atış Hızı size ihtiyacınız olduğunda doğru kalp hızları verir, böylece fitness hedeflerinize ulaşabilirsiniz. 

Orada bir kamera sistemi aracılığıyla izlemek çok sayıda kalp hızı izleme uygulamaları vardır, ancak Anlık Kalp Hızı onu ayıran bazı özelliklere sahiptir. Egzersiz yaparken kalp atış hızınızın ne olduğunu görebilir ve istediğiniz hedefe doğru ilerleyip ilerlemediğini kontrol edebilirsiniz. Örneğin, kilo kaybı ve kardiyo için farklı bir kalp atış hızınız olmalı ve uygulama bunu ölçer. 

Anlık Kalp Atış Hızı izleme sistemi, kalp atış hızınızın zaman çizelgesini verir, böylece kardiyo ya da yağ yakıcı hedeflerinize isabet edip etmediğinizi izleyebilirsiniz. Normal şartlarda kalbinizde oluşan sağlıksız strese bakmak için dinlenme kalp atış hızınızı da takip edebilirsiniz. Uygulamanın Pro sürümü 2,99 $ ve sınırsız kalp atış hızı izleme ve hiçbir reklam özellikleri.

 

 

Vücudunuzun yağ ölçümü için en iyisi: BMI Calculator

Daha fazla vücut yağını ortadan kaldırma hedeflerinizle nasıl uğraştığınızı merak ediyorsanız, o zaman BMI Calculator’ı denemelisiniz. App gerçekten diğer vücut yağ ölçüm uygulamaları ayrı kılan, basittir. Yapmanız gereken tek şey boyunuza ve kilonuza takmaktır ve size vücut yağınızın yüzde bir tahminini verecektir. 

App vücut yağınızı hesapladıktan sonra, egzersiz rejiminiz hakkında size bir tavsiyede bulunacaktır. Vücudunuzdaki yağın hangi kategoride olduğunu size söyler. Uygulamada sekiz vücut yağ sınıfı vardır ve bunlar ‘Çok Ağır Ağırlıklılık’ dan ‘Obez Sınıf III’e kadar değişir. Hedeflenen hedefin ne olduğunu bilmeniz için size hedef bir ağırlık verecektir. Hepsinden iyisi, uygulama tamamen ücretsizdir.

 

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor