arama

En Uygun TV Modu Hangisi?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

En uygun Tv modu konusunda bir araştırma yapılmış ve araştırmayı da yapan samsung electronic markası olmuş. İnsanların sürekli olarak televizyon ekranı karşısında vakit geçirdikleri biliniyor dolayısıyla bugün geldiğimiz noktada akıllı televizyonlarında bir çok modu olduğu ve tüm programlarında bu mod’ lara karşı duyarlı olduğunu biliyoruz. Yani film izlerken başka spor izlerken başka bir  TV modu tercih ediyor olmanız sizin görüntü izleme kalitenizi de etkileyecek faktörlerden bir tanesi. Dilerseniz samsung electronic’ in bu konuda insanlar üzerinde yapmış olduğu araştırmanın detaylarına bir göz atalım

tv-modu

EN uygun TV Modu

Filmler vizyona girer girmez karşısında sinema seyircisini de bulacaktır. Üstelik gelişen teknolojimiz ise bize 4K teknolojisinde film izleme keyfini yaşatabiliyoruz dolayısıyla tv’ nizin doğal tonları gerçeçiliği tam olarak yansıtmaya biliyor burada yapılacak bir mod ayarı sayesinde görüntüyü biraz daha kendinize yaklaştırabiliyorsunuz. Sinema modu’ da bu konuda en iyi tercih oluyor. Film modu kesinlikle doğal bir ortamda film izlemeniz için uygun olacaktır.

Smart LED: Koyu siyahları ortaya koymaya yarayan bölgesel bir karartma özelliği. Hem ‘Düşük’ hem ‘Yüksek’ ayarda kusursuz çalışırken, “Yüksek”te daha parıltılı efektler üretiyor. Daha parlak bir ekran için ayarı ‘Yüksek’e getirebilirsiniz.

Auto Motion Plus: Pembe dizi etkisi (SOE) katarak özünde düşük resim karesindeki titreşimi ortadan kaldıran bir hareket eklenti ayarı.

Teknobi.org olarak sizlere tv modu hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı paylaşmak istedik.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor