arama

Epik Oyunları 2019’da Android için bir mağaza başlatmyı planlıyor.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Unreal motorunun yapımcıları Steam ve Play Store ile rekabet etmeye cesaret etmek istiyor. Epic Games, kendi App Store’unu 2019’da başlatmayı planlıyor. Vurgu: Oyun geliştiricileri, satın alma fiyatının yüzde 88’ini tutabilir. Epic, rakiplerinin içerik platformlarını kesmeyi planlıyor.

Bu Android için kötü oyunların sonu mu? Oyunseverler yakında Play Store’a dönüşen sahte sızma bataklıktan sığınacak mı? Bu umut şimdi Epic’i uyandırıyor. Unreal Engine’in yapımcıları, 2019 için oyunlar için kendi içerik platformlarını planlıyorlar. Vurgu: Epic, satın alma fiyatının sadece yüzde 12’sini tutuyor ve geliştiricilere kalanları veriyor. Ancak, bu, pazarlama desteği eksikliğinden dolayı daha az kazançlıdır. Geliştiriciler Epic kopya korumayı kullanmakta veya indirmelerini DRM içermemekte özgür olacaklardır.

Epic , kendi blogunda , mağazanın başlangıçta Mac ve Windows için, ancak daha sonra Android ve diğer platformlar için de kullanıma sunulacağını duyurdu. Amazon App Store veya Humble Bundle App’e benzer şekilde, muhtemelen Play Store’da bulunmayacak, ancak sadece Epic’te bulunacak. Epic’in Fortnite’e olan katkısının duyurularda defalarca vurgulandığı gibi, popüler oyunun bir pazarlama çekme atı olarak Epic Store’a hizmet etmesi bekleniyor. Ancak, Epic aynı zamanda Unreal motorunda geliştirilmeyen mağazadaki oyunlara da izin verecek.

Oyuncu geliştirici iletişimine odaklanın

Satın alma işleminden sonra, ilgili başlığın haber özetlerine abone olabilirsiniz. Bu size güncelleme değişikliklerini ve gelecek sürümlerin bir önizlemesini sunacaktır. İzin verirseniz oyun geliştiricileri de size e-posta ile ulaşabilir.

YouTuber ve Twitch flamalar, oyun blogcuları ve diğer etkileyicileri, Destek A Creator programının bir parçası olarak oyunları destekleyebilir . Diğer oyuncular daha sonra bir satış ortağı linki üzerinden bir isim alırsa, satışlardan faydalanacaktır. Epic, ilk 24 ay boyunca yüzde beş sübvansiyon vaat ediyor.

Umut küratörler ile yatıyor

2019’da, Epic, içerik platformlarını da ele alabileceğini kanıtlayabilecektir. Play Store nasıl pek çok örnek vermektedir değil bunu yapmak için ve iyileştirme için fikirler verir. Ve oyunlar indirilmeden önce bile başlıyor. Clickbait başlıkları kütlesi nedeniyle yüzlerce kez, yağma kutu tuzakları ve reklam ile kaplanmış solitaire klonları, Play Store’da iyi oyunlar için arama samanlıkta bir iğne içine dejenere olur.

Epic, tehlikeli derecede düşük satış payına rağmen, kitle yerine sınıfa odaklanacak olsaydı, Epic Store Android oyuncuları arasında hızlı bir şekilde içsel bir ipucu haline gelebilirdi. Ne düşünüyorsun?

etiketlerETİKETLER