arama

Facebook Bedava İnternet Dağıtacak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Bedava İnternet ; Facebook ‘un gün geçmiyor ki yeni bir hamlesi yaşanmasın her geçen gün biraz daha kendisini güncelleyerek yeni oluşumlara imza attığını biliyoruz ancak bu sefer ki girişiminin de diğerlerinden biraz daha farklı olduğunu söylemek yerinde olacak çünkü  facebook ABD hükümetiyle görüşmelere başlayarak ABD vatandaşlarına kablosuz internet sağlamak için çalışmalara başlayacak. ABD ‘nin Washington post gazetesinde yayınlanan bu habere göre facebook’ un yeni ismini free basics olarak verdiği bu mobil uygulama sayesinde ücretiz internet seçeneği sunacağını belirtildi. Dilerseniz konuya ilişkin ayrıntılara biraz daha geniş bir şekilde göz atalım

Bedava İnternet İçin Görüşmeler Başladı!

facebook-bedava-internet-dagitacak5

Facebook ABD hükümetiyle ücretsiz internet için görüşmelere başladı.Haberin kaynağı ise Washington post gazetesi oldu.  Bu mobil uygulama sayesinde yalnızca belirli sitelere ücretsiz olarak giriş sağlanabilecek.

facebook-bedava-internet-dagitacak4

Bu projenin 2014 yılında hayata geçtiğini söylemek mümkün ilk olarak Asya, Afrika ve de Güney Amerika bölgesinde 36 ülkede başladığını söyleyebiliriz. Projenin asıl amacı ise interneti olmayan yerlere internet götürebilmek.

facebook-bedava-internet-dagitacak3

Gerekli izinlerin ve de projeye desteğin sağlanması için facebook görüşmelerine de başladı. Bölgesel operatörlerle de görüşmelerini sürdürüyor.

Proje ABD’ de ilk önce kırsal kesimlerde başlanacak internet hızında problem yaşayanlar ya da interneti olmayanlara bu hizmet götürülecek.

facebook-bedava-internet-dagitacak1

Facebook, Interbrand’in 2016’nın en değerli markalarını sıraladığı listesinde, yüzde 48’lik değer kazanmasıyla dikkatleri çekmişti.

Bakalım facebook görüşmeler sonrasında istediğini elde edebilecek mi merakla takip ediliyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor