arama

Facebook, Üçüncü Parti Mobil Uygulamalarda Beğen Butonunu Devre Dışı Bırakacak.

facebook beğen butonunu devre dışı bırakacak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Facebook , mobil uygulamalarında yer alan uygulama geliştiricilerinın kullandıkları Beğen butonunu kullanıma sunduktan tam üç yıl sonra kapatıyor. Şirket geliştiricilere, 6 Şubat 2018’den itibaren üçüncü parti iOS ve Android uygulamalarına yerleştirilen Beğen butonu özelleğinini devre dışı bırakacak.

Sonuç olarak, geliştiriciler yaptıkları uygulamalarda Facebook sayfalarına bağlantı veren  veya uygulamadaki makale v.b. paylaşımlarda Facebook’un beğen butonu kullanamacaklar. Ancak geliştiriciler bunun yerine kendi beğen butonlarını uygulamalarında kullanmaya devam edebilecekler.

Facebook’un başlangıçtan buyana kullandığı Beğen butonu mobil uygulamalar arasında ne ölçüde yaygınlaştığının belirsiz olması ve şirketin bu özelliği kaldırma kararından vazgeçip geçmeyeceği belirsizliğini sürdürüyor.

Facebook geliştiriciler blogun’da yazılan makaleye göre; “Geliştirici topluluğumuza en iyi nasıl hizmet verebileceğimizi sürekli değerlendiriyoruz. Bu çabayı desteklemek için, kaynaklarımızın geliştiriciler için en faydalı olması üzerine yoğunlaştığından emin olmak için ürün tekliflerimizi kısa bir inceledik. Sonuç olarak, geliştirici topluluğumuz için bazı ürünlere son vererek yeni ürünleri üretmemiz gerekecek”dedi.

“Beğen” butonuna ek olarak, Facebook uygulama daveti “app invite” özelliğinide kullanımdan kaldırdı. Uygulama içi davet özelliği, kullanıcıların bir mobil uygulamayı denemek için Facebook’daki arkadaşlarını davet etmesini sağlıyordu. Facebook Mart 2015’te bu özelliği tanıttığında, geliştiricilerinin uygulamanın kullanıcı tabanlarının organik olarak büyütmesinin bir yolu olduğunu belirtmişti. Uygulamanın mobil cihazlara organik olarak yüklenmesini sağlıyordu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor