arama

Facebook Bir Uygulamayı Daha Satın Aldı.

Facebook bir uygulamayı daha satın aldı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Facebook son zamanlarda popüler uygulamaları satın alarak adından söz ettirmekten geri kalmıyor. Daha önce Whatsapp ve Instagram gibi ünlü sosyal paylaşım uygulamaları ile anlaşma sağlamıştı. Şimdi ise “to be honest” yani tbh isimli uygulamayı bedeli açıklanmayan bir fiyat karşılığında satın aldı. Uygulamanın çalışanı olan 4 kişilik ekip facebook çalışanı olarak devam edecek.

To be honest kelimesinin Türkçe karşılığı “Dürüst olmak gerekirse” anlamına gelen uygulama dokuz haftalık süre içerisinde beş milyon indirilme sayısına ulaştı. Uygulamanın geliştiricisi Facebook’tan bağımsız olarak devam edeceğini açıkladı.

Tbh genç kullanıcılara hitap ediyor – ki bu çok kararsız bir yaş grubudur – ve Facebook, onun ve onun gibi diğer uygulamaların viral hale gelebileceğini ve popülaritesini çok hızlı bir şekilde kaybedeceğini biliyor. Bu nedenle çok popüler olmadan uygulamayı satın aldığı düşünülüyor.

Tbh Uygulaması Nedir?

Uygulama şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor ve gençler arasında çok popüler. Kullanıcılar bilgilerini uygulamaya girdikten sonra önceden belirlenmiş ve olumlu sorular uygulama tarafından soruluyor. Örneğin partiye gitmek için en iyisi? Gibi ve dört arkadaşınızı seçmenizi istiyor. Kullanıcılar seçildiklerinde bilgilendiriliyor ancak sizi kimin seçtiği bilgisi gizli tutuluyor.

Facebook yaptığı açıklamada şunları söyledi: ” Facebook ortak bir amaçla topluluk inşa etmeyi ve insanları birbirimize daha yakın olan yollarla paylaşmalarını sağlıyor” dedi. Tbh’nin bunu mesajlaşma yöntemiyle gerçekleştirme biçiminden ve Facebook’un kaynaklarıyla daha da olumlu deneyimler üretmeye devam edebilecek. Tbh, uygulamanın başarısı, gençlerin çevrimiçi ortamda daha olumlu etkileşimler istediğini gösteren bir işaret olduğunu belirtti.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor