arama

Facebook, Lifestage İsimli Uygulamasını Duyurdu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olma özelliğini taşıyan Facebook, bu ünvanını uzun bir süre daha elinde tutmak için zaman zaman politika değişikliklerine gidebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırma neticesinde Facebook’un liseli gençler arasında kullanım oranının azalmaya başladığının ortaya çıkması, dev sosyal medya platformunu endişelendiren ve harekete geçiren önemli bir dönüm noktası oldu. Görünen o ki Snapchat gibi “anlık” paylaşımların gerçekleştirildiği mecralar, gençler arasında daha çok tercih ediliyor. Bu durum da Facebook’un değiştirmek istediği bir gerçek.

Bu doğrultuda Lifestage ismini verdiği yeni bir uygulamayı yayın hayatına başlatan Facebook, gençler arasındaki popülaritesini geri kazanmak istiyor. Uygulamayı kullanmak isteyenlerin 22 yaşından küçük olması zorunluluğu, Lifestage’ın gerçekten yalnızca gençler için tasarlandığını gösteriyor. Troll saldırılarına karşı şikayet etme ve engelleme mekanizmalarının da bulunduğu uygulama, gençlerin sosyal medya ağını kullanma deneyimlerini daha da eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

Hedef kitlesinin liseli öğrenciler olarak belirlendiği Lifestage’ı kullanan gençler, okudukları okullara özel paylaşımları görebilecek ve çevredeki başka okullardan öğrencilerle de tanışıp fikir alışverişi yapabilecekler. Üstelik Facebook tarafından geliştirilmiş olmasına rağmen Lifestage’ı kullanmak için Facebook hesabı sahibi olmak da bir zorunluluk değil. Bu politikayla da yeni Facebook kullanıcıları hedefleniyor olabilir.

Söz konusu uygulama şimdilik yalnızca iOS platformları için kullanıma sunuldu. Android veya Windows Phone’a ne zaman geleceğine yönelik bir ipucu verilmiş değil.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.